10 Јуни, 2023
0.0234

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛИ ЗАГЛАВЕНИ ВО СНЕГ: Невреме ја зафати Грција

Објавено во: Балкан 05 Февруари, 2023

Добивај вести на Viber

Снежно невреме ја зафати и Грција. 

Невремето „Барбара“ го погоди јужниот сосед, а веќе има проблеми на Пелопонез, Евија и Атика, која од утрово е под снег. 1.100 полицајци се на теренот заедно со војската и пожарникарите. Сериозни проблеми веќе има на Евија, каде неколку автомобили се заглавени во снегот, на централните сообраќајници, каде дури се очекува прекин на целиот сообраќај. Училиштата утре ќе останат затворени. Во северните делови на Атина утре ќе бидат затворени и сите продавници. 

Невреме има и во Србија, каде 25.000 граѓани се без струја. 

Во снежно невреме во Хрватска, едно лице загина. Можеби ќе ве интересира

Пет работници загинаа во фабрика за ракети во Турција

Пет работници загинаа во фабрика за ракети во Турција

Обвинителство: Бојко Борисов лично ги дал парите за куќата во Барселона

Обвинителство: Бојко Борисов лично ги дал парите за куќата во Барселона

Поради громови испукаа стаклата на автомобили во Белград

Поради громови испукаа стаклата на автомобили во Белград

Оштетени се кафулиња и дуќани во експлозија во Косовска Митровица

Оштетени се кафулиња и дуќани во експлозија во Косовска Митровица

Вјоса Османи: Вучиќ на повеќето состаноци е вистински крал на драмата

Вјоса Османи: Вучиќ на повеќето состаноци е вистински крал на драмата

Дали Курти ќе прифати Заедница на српски општини?

Дали Курти ќе прифати Заедница на српски општини?

Момчиња истепале дете од Кина во српско училиште, тоа донело нож

Момчиња истепале дете од Кина во српско училиште, тоа донело нож

Косово да им попушти на Србите или ќе трпи последици

Косово да им попушти на Србите или ќе трпи последици

НА КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ НАДЕЖ ЗА ЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Еве што велат блаканските метеоролози

НА КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ НАДЕЖ ЗА ЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Еве што велат блаканските метеоролози