29 Мај, 2020
0.0371

УЖИВАЈТЕ УШТЕ ДЕНЕС: Следи промена на времето

Објавено во: Македонија 23 Мај, 2020

Уште денеска ќе уживаме во убавото време, а веќе од утре ќе има промена. 

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. 

Ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер.

Максималните дневни температури ќе се искачат во Скопје до 23 Целзиусови степени, Маврово 16, Охрид 21, Битола 22, Крива Паланка 20, Берово 19, Кавадарци 24, Дојран 25.

Утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. 

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 24, Маврово 18, Охрид 22, Битола 24, Крива Паланка 21, Берово 20,Кавадарци 26, Дојран 27.

Претходните денови имавме убаво, сончево време. 

Oд утре Македонија ќе биде во карантин кој ќе трае 42 часа. 

Можеби ќе ве интересира

СВЕТСКА БАНКА ПРЕДУПРЕДУВА - Олабавувањето на мерките нагло ќе го зголеми бројот на заболени

СВЕТСКА БАНКА ПРЕДУПРЕДУВА - Олабавувањето на мерките нагло ќе го зголеми бројот на заболени

Пензионерите и се заблагодарија на Владата за бесплатниот превоз и за слободното движење

Пензионерите и се заблагодарија на Владата за бесплатниот превоз и за слободното движење

Илија Димовски по високиот број на новозаразени: Чувајте се сами, повеќе нема држава да се грижи за вас!

Илија Димовски по високиот број на новозаразени: Чувајте се сами, повеќе нема држава да се грижи за вас!

Бујар Османи бара да се носат заштитни маски заради заштита на семејството

Бујар Османи бара да се носат заштитни маски заради заштита на семејството

Две петгодишни деца тешко повредени во сообраќајна несреќа

Две петгодишни деца тешко повредени во сообраќајна несреќа

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЗАСЕДАВА: Нови 58 заразени денеска

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЗАСЕДАВА: Нови 58 заразени денеска

Д-р Маја Мојсова Мијовска: Првото пресадено срце чука за сите нас

Д-р Маја Мојсова Мијовска: Првото пресадено срце чука за сите нас

Гоце Чакаровски поднел оставка во Владата како национален координатор за здравство

Гоце Чакаровски поднел оставка во Владата како национален координатор за здравство

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА: Воз кој сообраќал од Битола кон Скопје удрил во возило

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА: Воз кој сообраќал од Битола кон Скопје удрил во возило