12 Август, 2022
0.0536

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски

Објавено во: Стил 20 Мај, 2022

Добивај вести на Viber

Познатиот бизнисмен и сопственик на „ФОН Универзитет“, Сефер Цаноски на Фејсбук сподели радосната вест со своите пријатели и роднини. Цаноски стана татко по петти пат - неговата преубава сопруга, Сезен му роди девојче.

Гордиот татко го откри и името на девојчето, таа ќе се вика Адила Дефне Цаноска.

-Добредојде Адила Дефне Цаноска.

Да бидеш здрава, жива и бериќетна со најубав к’смет на цел свет - напиша Сефер заедно со фотка од болницата.


Од бракот со Сезен, Цановски е горд татко на три деца, а од неговиот претходен брак со Лејла, ќерката на Велија Рамковски, Сефер има две деца.


Повеќе детали на Женски магазин

Можеби ќе ве интересира

Се огласи Антониа откако го откажа учеството на музичкиот спектакл на плоштадот Скендербег

Се огласи Антониа откако го откажа учеството на музичкиот спектакл на плоштадот Скендербег

Ленин Јовановски: Сѐ што поседувам сакам да биде во „екстра ларџ“ варијанта - мотори, џипови, куќи, површини, предмети...

Ленин Јовановски: Сѐ што поседувам сакам да биде во „екстра ларџ“ варијанта - мотори, џипови, куќи, површини, предмети...

МОДНАТА КУЌА ЛУЈ ВИТОН НИКОГАШ ПОСИЛНА, И покрај кризата профитот се зголеми, сопственикот Анро меѓу најбогатите во светот

МОДНАТА КУЌА ЛУЈ ВИТОН НИКОГАШ ПОСИЛНА, И покрај кризата профитот се зголеми, сопственикот Анро меѓу најбогатите во светот