16 Мај, 2021
0.0346

СО ОВР КАВАДАРЦИ ЌЕ РАКОВОДИ ЖЕНА - Благица Кицева е новата началничка на одделението

Објавено во: Македонија 10 Април, 2021

Одделението за внатрешни работи во Кавадарци, наместо началник како вообичаено, доби жена на челната позиција.

На чело на ОВР Кавадарци доаѓа Благица Кицева, која досега била инспектор за превенција во ОВР Кавадарци.

Веста за поставувањето на Кицева ја објави Магдалена Несторовска, државен секретар во Министерството за внатрешни работи.

„Денес, министерот Оливер Спасовски постави жена, за началничка на ОВР Кавадарци.

Честитки за Благица Кицева, новата началничка!

Бројот на жени на високи оперативни позиции во македонската полиција, се зголемува!!“, напиша Несторовска на својоѕ фејсбук профил.

Можеби ќе ве интересира

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 17 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 17 нови пациенти

СДСМ на Конгрес бира заменик-претседател и членови на Централниот и Надзорниот одбор

СДСМ на Конгрес бира заменик-претседател и членови на Централниот и Надзорниот одбор

Грците не пропуштаат патници без ПЦР тест или комплетна имунизација

Грците не пропуштаат патници без ПЦР тест или комплетна имунизација

По грешка му ја вбризгале втората доза од „Спутник V“, сега ќе се ревакцинира со првата

По грешка му ја вбризгале втората доза од „Спутник V“, сега ќе се ревакцинира со првата

Под знак прашалник е судбината на 50.000 дивоградби

Под знак прашалник е судбината на 50.000 дивоградби

Во кои градови има најмалку активни случаи на коронавирусот?

Во кои градови има најмалку активни случаи на коронавирусот?

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Стигнаа 100.000 кинески вакцини, бројот на заразени со коронавирусот се намалува

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Стигнаа 100.000 кинески вакцини, бројот на заразени со коронавирусот се намалува

Ректорот Јанкуловски: Препознавам дискриминизација во имунизацијата на професорите по универзитети

Ректорот Јанкуловски: Препознавам дискриминизација во имунизацијата на професорите по универзитети

Во наредните денови ќе имаме потопло време, но со попладневен дожд

Во наредните денови ќе имаме потопло време, но со попладневен дожд