05 Јули, 2020
0.0286

Саниран дефект и најава за прекин утре

Објавено во: Мои пари 18 Јануари, 2020

Дефектот на ул.3 бр.23 н.Визбегово е решен. Водоснабдувањето е нормализирано во 15:00 часот. 

На ден 19.01.2020г. ќе се работи на  уличен дефект од ф700мм без затварање на вода на Бул.Александар Македонски бб ( ЕСТ – Када ) пред влезот на АСУЦ Боро Петрушевски, доколку  има потреба да се затвори водата со прекинато водоснабдување од 10:00 часот  ќе останат корисниците на Скопска ПИВАРА, дел од Булевар Александар Македонски и населбите Ченто, Маџари и Хиподром и Трубарево до завршување на дефектот.

Можеби ќе ве интересира

Еуромакс: Проектот за рудник Иловица-Штука да не се злоупотребува за политички поени

Еуромакс: Проектот за рудник Иловица-Штука да не се злоупотребува за политички поени

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

Семос Едукација – вашата прва станица за реализација на владините ваучери

Семос Едукација – вашата прва станица за реализација на владините ваучери

Wise.Blue се приклучува на програмата за официјални партнери на Твитер со цел зајакнување на performance огласувачите

Wise.Blue се приклучува на програмата за официјални партнери на Твитер со цел зајакнување на performance огласувачите

Нова услуга од Халкбанк: Бесконтактно плаќање со Mastercard преку новата апликација HalkPay

Нова услуга од Халкбанк: Бесконтактно плаќање со Mastercard преку новата апликација HalkPay

„Курвински хроники“ е роман за сите нас кои го фрламе првиот камен

„Курвински хроники“ е роман за сите нас кои го фрламе првиот камен

Забарите откриваат: како да ја намалите штетата на вашите заби предизвикана од пушењето?

Забарите откриваат: како да ја намалите штетата на вашите заби предизвикана од пушењето?

РСС ќе награди најдобри идеи за дигитални решенија во три области со по 10 илјади евра

РСС ќе награди најдобри идеи за дигитални решенија во три области со по 10 илјади евра

Многу работа, а малку игра нема да ја спаси планетата

Многу работа, а малку игра нема да ја спаси планетата