27 Септември, 2020
0.0179

Пред огледало со Марија Илковска: Чистење на лице – рутина која никогаш не ја прескокнувам

Објавено во: Стил 11 Мај, 2020

Марија Илковска е една прекрасна млада дама, советник за маркетинг во СН Осигурителен брокер- АД Битола, која за Женски Магазин ги раскажа своите риутали за убавина.

-„Life isn’t perfect but your skin can be!“. Утрото ми започнува со миење на лицето, а потоа нанесувам дневна крема и серум на пределот околу очите. „Skin first, makeup second and smile ALWAYS!“ – по нанесувањето на кремите, нанесувам шминка, за на работа преферирам природен изглед кој се состои од течна пудра, камена пудра, моливи за очи, маскара, руменило, лабело, молив за уста и кармин, а додека пак за вечерни излегувања преферирам појака шминка.

Навечер шминката ја отстранувам прво со влажни марамчиња, мицеларна вода, а потоа нанесувам ноќна крема, вели за Женски Магазин, Илковска.

Можеби ќе ве интересира

ФОТО: Министерот за економија ја има најинтересната роденденска торта

ФОТО: Министерот за економија ја има најинтересната роденденска торта

Раката што дава не се суши: Кој е македонскиот газда кој ги почести со одмор во Турција своите 126 вработени?

Раката што дава не се суши: Кој е македонскиот газда кој ги почести со одмор во Турција своите 126 вработени?