06 Октомври, 2022
0.0288

Поранешниот фронтмен на Пинк Флојд го нападна Бајден дека е воен злосторник кој ја поттикнува војната во Украина

Објавено во: Свет 08 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Бајден е воен злосторник кој поттикнува војна во Украина, изјави поранешниот фронтмен на Пинк Флојд, Роџер Вотерс. 

Тој дал интервју за Си-Ен-Ен во кое, меѓу другото, го обвинил новинарот дека премногу верува во пропагандата на неговата ТВ станица, пренесуваат медиумите во светот.

„Па, тој го разгорува огнот во Украина, за почеток – тоа е огромно злосторство. Зошто Соединетите Американски Држави не го охрабруваат Зеленски, украинскиот претседател, да преговара, избегнувајќи ја потребата од оваа ужасна, ужасна војна која убива… Не знаеме колку Руси“, изјавил тој.

САД ја снабдува Украина со оружје. Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден денеска информираше дека на Украина ќе ѝ испрати уште еден пакет воена помош, во вредност од милијарда долари или 980 милиони евра. Ова е најголемата испорака на оружје за Украина од американските резерви.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Момче запроси девојка за време на натпревар, а таа бесна му удри шлаканица

(ВИДЕО) Момче запроси девојка за време на натпревар, а таа бесна му удри шлаканица

Какво унапредување доби Кадиров од Путин?

Какво унапредување доби Кадиров од Путин?

(ФОТО) ГРАДОТ Е ХОРОР: Зеленски објави фотографии од уништениот Лиман

(ФОТО) ГРАДОТ Е ХОРОР: Зеленски објави фотографии од уништениот Лиман

ПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА НА ДЕН: Русите бегаат од мобилизација и заминуваат во Белорусија

ПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА НА ДЕН: Русите бегаат од мобилизација и заминуваат во Белорусија

РУСИТЕ ТВРДАТ: Ги запревме Украинците во пробивот кај Керсон - Од утрово нема нови движења

РУСИТЕ ТВРДАТ: Ги запревме Украинците во пробивот кај Керсон - Од утрово нема нови движења

Тројца научници добитници на Нобеловата награда за хемија за „генијална“ алатка за градење молекули

Тројца научници добитници на Нобеловата награда за хемија за „генијална“ алатка за градење молекули

Си-Ен-Ен: Путин назначува „вршители“ на четири анектирани украински региони, што е во спротивност со меѓународното право

Си-Ен-Ен: Путин назначува „вршители“ на четири анектирани украински региони, што е во спротивност со меѓународното право

Џорџ Фридман: Што ја тера Русија да мисли дека може да победи во војната?

Џорџ Фридман: Што ја тера Русија да мисли дека може да победи во војната?

Лајен: ЕУ да ја ограничи цената на гасот и да ја заштити инфраструктурата

Лајен: ЕУ да ја ограничи цената на гасот и да ја заштити инфраструктурата