30 Септември, 2020
0.0216

НЕМА ГОСТИ: Туристичката сезона побрзо ќе заврши во Бугарија

Објавено во: Балкан 14 Август, 2020

Поради мал број на туристи, Бугарија порано ќе ја затвори туристичката сезона. 

Повеќето хотели на Сончев Брег ќе затворат до 10 септември поради недостиг на туристи.

Некои од хотелите се отворени само две недели оваа летна сезона и се затворени поради непрофитабилноста.

На плажите има луѓе, но претежно Бугари кои се во нивните имоти.

Во меѓувреме, Србија бара ПЦР тест за влез во земјата.

Од утре Македонците ќе можат да одат на море во Црна Гора. 

За влез во Црна Гора, најверојатно ќе биде потребен ПЦР негативен тест или серолошки.

Гости нема ни во Македонија. 

Бројот на туристите во јуни оваа година изнесувал 5.210. 

Можеби ќе ве интересира

„Систем на семафор“ - вака ќе работат училиштата во Црна Гора

„Систем на семафор“ - вака ќе работат училиштата во Црна Гора

СЛОВЕНЦИТЕ НА ГОТОВС: Moжно е пак да прогласат епидемија

СЛОВЕНЦИТЕ НА ГОТОВС: Moжно е пак да прогласат епидемија

БОЛНИЦИТЕ СЕ ПОЛНАТ: Црна Гора воведува полициски час во повеќе градови

БОЛНИЦИТЕ СЕ ПОЛНАТ: Црна Гора воведува полициски час во повеќе градови

Загина син единец, татко на едно дете: Кога последниот лет во кариерата е последен во животот

Загина син единец, татко на едно дете: Кога последниот лет во кариерата е последен во животот

Лабараториски вирус и билошко оружје: Д-р Грујичиќ за искуството со Ковид-19

Лабараториски вирус и билошко оружје: Д-р Грујичиќ за искуството со Ковид-19

(ВИДЕО) ПОТОП ВО ЦРНА ГОРА: Поплавени делови од Тиват и Котор

(ВИДЕО) ПОТОП ВО ЦРНА ГОРА: Поплавени делови од Тиват и Котор

(ВИДЕО) ВТОРО АПСЕЊЕ НА ЧЛЕН НА ОВК: ЕУЛЕКС го приведе братучедот на Харадинај

(ВИДЕО) ВТОРО АПСЕЊЕ НА ЧЛЕН НА ОВК: ЕУЛЕКС го приведе братучедот на Харадинај

Албанија се тресеше и денеска

Албанија се тресеше и денеска

ВО ЗНАК НА БЛАГОДАРНОСТ: Доналд Трамп доби езеро на Косово

ВО ЗНАК НА БЛАГОДАРНОСТ: Доналд Трамп доби езеро на Косово