03 Јуни, 2020
0.0573

Најскапиот половен автомобил кој се продава во Македонија

Објавено во: Стил 13 Мај, 2020

На сајтовите за тргување и огласи најчесто може да се види дека се продаваат автомобили. Има се‘ и сешто, секакви возила, од такви за во отпад па се до класа автомобили кои се доста ретки овде, ако не и единствени. Важиме за нација која сака да се „перчи„ со скап автомобил, па дури и да е половен. Токму на еден таков наидовме на страницата Пазар3. Ама не не било кој! 

Се работи за BENTLEY CONTINENTAL GT MULLINER од 2010 година. Фамозен убавец. Црна боја, помината километража од 80 000 - 84 999 километри, стил на каросерија- купе, W12, 6.0 TWIN TURBO...

А внатрешноста како во луксузен хотел... Се продава за 85.000 евра, барем според цената која е напишана.

Сите детали на Машки Магазин

Можеби ќе ве интересира

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!