24 Октомври, 2020
0.0409

Мицкоски: Oпозицијата да предложи непристрасен јавен обвинител

Објавено во: Македонија 23 Септември, 2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на протестот изјави дека правдата во Македонија е нападната. 

Вели дека една помината ноќ во затвор на невин човек е потешка од 10 години затвор на осуден криминалец. 

„Ништо не се смени во овие 4 години. Тие како и пред 4 години ветуваат исти работи. 4 години живееме во состојба на „ќе“, рече Мицкоски. 

Вели дека во оваа земја владеат законите на криминалците. 

Тврди дека луѓе кои пишувале критички против власта се прераспределени од Скопје да работат во Кичево. 

Мицкоски порача дека работите мора да се менуваат од корен и дека судството и обвинителството се клекнати на колена. 

Бараат опозицијата да предложи непристрасен јавен обвинител. 

Да се спречи реваншизмот, и да се формира Комисија за заштита од дискриминација, и да се донесе закон. 

Да се испита зошто по некои предмети не се постапувало. 

Можеби ќе ве интересира

Филипче: Викендов работиме на брзите тестови

Филипче: Викендов работиме на брзите тестови

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Последни сончеви денови, но природата пука од живот во Лешок

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Последни сончеви денови, но природата пука од живот во Лешок

Полицијата конечно уапси потпалувач на возила

Полицијата конечно уапси потпалувач на возила

Каракачанов продолжува: Војниците да бидат пречекани со цвеќе, леб, сол и духовна музика

Каракачанов продолжува: Војниците да бидат пречекани со цвеќе, леб, сол и духовна музика

Почина Амди Бајрам поради проблеми со срцето

Почина Амди Бајрам поради проблеми со срцето

Постапка и пријава против дежурниот полицаец, откако мажот со секира ја уби сопругата во Гостивар

Постапка и пријава против дежурниот полицаец, откако мажот со секира ја уби сопругата во Гостивар

ВМРО-НП по посетата на лидерот Георгиевски во Бугарија: Да се интензивира темпото за да не дојде до вето

ВМРО-НП по посетата на лидерот Георгиевски во Бугарија: Да се интензивира темпото за да не дојде до вето

Вечерва поместете го времето на часовникот, започнува зимското сметање

Вечерва поместете го времето на часовникот, започнува зимското сметање

Полицијата казни 218 возачи во скопската населба Драчево

Полицијата казни 218 возачи во скопската населба Драчево