07 Јуни, 2020
0.2953

Македонија

Кузевска, Османи и Битиќи се негативни на коронавирусот

Кузевска, Османи и Битиќи се негативни на коронавирусот

05 Јуни, 2020

ПРВ СЛУЧАЈ ВО ДЕБАР ПО МЕСЕЦ И ПОЛ: Имамите и оџите ги повикуваат граѓаните да се тестираат масовно

ПРВ СЛУЧАЈ ВО ДЕБАР ПО МЕСЕЦ И ПОЛ: Имамите и оџите ги повикуваат граѓаните да се тестираат масовно

05 Јуни, 2020

АЛИ АХМЕТИ: Да ја постигнеме целта, на следните избори да го избереме првиот албански премиер

АЛИ АХМЕТИ: Да ја постигнеме целта, на следните избори да го избереме првиот албански премиер

05 Јуни, 2020

СЛЕДНАТА МЕРКА ЌЕ БИДЕ ПОЛИЦИЈА НА ИЗЛЕЗИТЕ НА ГРАДОВИТЕ: Новиот број на заразени премногу висок

СЛЕДНАТА МЕРКА ЌЕ БИДЕ ПОЛИЦИЈА НА ИЗЛЕЗИТЕ НА ГРАДОВИТЕ: Новиот број на заразени премногу висок

05 Јуни, 2020

СКОПЈЕ ПОВТОРНО СО НАЈМНОГУ ЗАРАЗЕНИ: Денешната вкупна бројка може да достигне 200 позитивни на Ковид-19

СКОПЈЕ ПОВТОРНО СО НАЈМНОГУ ЗАРАЗЕНИ: Денешната вкупна бројка може да достигне 200 позитивни на Ковид-19

05 Јуни, 2020

ГРЦИЈА ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДИ: Добредојде за српските туристи од 15.јуни

ГРЦИЈА ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДИ: Добредојде за српските туристи од 15.јуни

05 Јуни, 2020

ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ: Можен датум 15. јуни, се ќе зависи од бројот на новозаразени

ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ: Можен датум 15. јуни, се ќе зависи од бројот на новозаразени

05 Јуни, 2020

БУЈАР ОСМАНИ: Ве молам погледнете го видеото како се пренесува вирусот на заеднички ручек

БУЈАР ОСМАНИ: Ве молам погледнете го видеото како се пренесува вирусот на заеднички ручек

05 Јуни, 2020

ВИКЕНДИЦИТЕ ВО МАВРОВО И СТАНОВИТЕ ВО ОХРИД ПОЛНИ: Бесот ги натера да избегаат од карантинот

ВИКЕНДИЦИТЕ ВО МАВРОВО И СТАНОВИТЕ ВО ОХРИД ПОЛНИ: Бесот ги натера да избегаат од карантинот

05 Јуни, 2020

Епидемиологот Оровчанец за Фактор: Не требаа големи рестрикции на почетокот, епидемијата летоска ќе исчезне

Епидемиологот Оровчанец за Фактор: Не требаа големи рестрикции на почетокот, епидемијата летоска ќе исчезне

05 Јуни, 2020

ПОСЛЕДЕН КАРАНТИН: Д-р. Виктор Исјановски за Фактор

ПОСЛЕДЕН КАРАНТИН: Д-р. Виктор Исјановски за Фактор

05 Јуни, 2020

РЕКОРД: Скопје го напуштија 20.000 возила

РЕКОРД: Скопје го напуштија 20.000 возила

04 Јуни, 2020

ФАКТОР НА ДЕНOT: Денес 120 нови заразени, стартува полицискиот час

ФАКТОР НА ДЕНOT: Денес 120 нови заразени, стартува полицискиот час

04 Јуни, 2020

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

04 Јуни, 2020

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

04 Јуни, 2020

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

04 Јуни, 2020

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

04 Јуни, 2020

СЕ ЈАВИ МАКСО: Очекувам извинување од СДСМ, вистината за овој монтиран случај ќе излезе на виделина

СЕ ЈАВИ МАКСО: Очекувам извинување од СДСМ, вистината за овој монтиран случај ќе излезе на виделина

04 Јуни, 2020