24 Октомври, 2020
0.0230

Љубе Бошкоски се чувствува добро: Примам терапија уште неколку дена

Објавено во: Македонија 23 Септември, 2020

Љубе Бошкоски, кој во моментов е на Инфективната клиника бидејќи состојбата му е влошена, денеска на својата Фејсбук страница напиша дека се чувствува добро. Ќе прима терапија уште 3-4 дена.

Лидерот на „Обединети за Македонија“ и поранешен министер за внатрешни работи, минатата недела објави дека е позитивен на ковид, откако направил контролен ПЦР тест за да може да патува во Хрватска. 

-Не знаев, но бидејќи требаше да се вратам во Хрватска, сакав да се тестирам и заради себе, а најмногу заради внучето Филип. Самоиницијативно заминав да се тестирам. Тестот покажа дека сум позитивен. Немам температура, не кашлам, за среќа вкусот го чувствувам, па си имам апетит, но кога ставив парфем, не го чувствував мирисот. А бидејки морам да бидам изолиран, а знам како е, нели „само“ 11 години бев изолиран“, рече Бошкоски, пред точно една недела.


Можеби ќе ве интересира

Каракачанов продолжува: Војниците да бидат пречекани со цвеќе, леб, сол и духовна музика

Каракачанов продолжува: Војниците да бидат пречекани со цвеќе, леб, сол и духовна музика

Почина Амди Бајрам поради проблеми со срцето

Почина Амди Бајрам поради проблеми со срцето

Постапка и пријава против дежурниот полицаец, откако мажот со секира ја уби сопругата во Гостивар

Постапка и пријава против дежурниот полицаец, откако мажот со секира ја уби сопругата во Гостивар

ВМРО-НП по посетата на лидерот Георгиевски во Бугарија: Да се интензивира темпото за да не дојде до вето

ВМРО-НП по посетата на лидерот Георгиевски во Бугарија: Да се интензивира темпото за да не дојде до вето

Вечерва поместете го времето на часовникот, започнува зимското сметање

Вечерва поместете го времето на часовникот, започнува зимското сметање

Полицијата казни 218 возачи во скопската населба Драчево

Полицијата казни 218 возачи во скопската населба Драчево

Почина пејачот Васил Ангов од компликации од коронавирусот

Почина пејачот Васил Ангов од компликации од коронавирусот

ВМРО-ДПМНЕ пронајде нов пејач

ВМРО-ДПМНЕ пронајде нов пејач

Ацевски за работењето на Лидија Димова: Државна ревизија не може да има на европските пари

Ацевски за работењето на Лидија Димова: Државна ревизија не може да има на европските пари