14 Август, 2020
0.0241

КРИВИЧНИ ЗА НАЈМАЛКУ 30 ЛИЦА: Бојан Јовановски ги пријави во обвинителството

Објавено во: Македонија 03 Јули, 2020

Бојан Јовановски кој е осуден во случајот „Рекет“ на 9 години затвор, пријавил најмалку 30 лица во скопското обвинителство. 

Засега неговиот адвокат Сашо Дуковски не открива имиња, освен дека се поврзани со случаите „Рекет“ и „Меѓународен Сојуз“.

Злоупотреба на службената положба, несовесно лекување, измама, изнуда и давање лажен исказ се дел од сторите кривични дела за кои Боки 13 поднел пријави. Тој тврдел и дека има докази.

Јовановски втор пат дава исказ во обвинителството за кривичните пријави кои ги поднесува. Минатиот пат Дуковски рече дека добивал телефонски закани за што денеска потврди дека поднел пријава против непознат сторител. 

Можеби ќе ве интересира

ЛИСТА НА ЗЕМЈИ „ИЗВОЗНИЦИ“ НА КОРОНА: Kaде се најде Македонија?

ЛИСТА НА ЗЕМЈИ „ИЗВОЗНИЦИ“ НА КОРОНА: Kaде се најде Македонија?

МУ УКРАЛЕ 6.000 ФРАНЦИ И АВТОМОБИЛ: Maкедонец ограбен во Драч

МУ УКРАЛЕ 6.000 ФРАНЦИ И АВТОМОБИЛ: Maкедонец ограбен во Драч

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го доби мандатот, а ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со Пендаровски

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го доби мандатот, а ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со Пендаровски

Земјотрес е регистриран во околината на Пехчево

Земјотрес е регистриран во околината на Пехчево

Има основи за напредок, тврдат од СДСМ и ДУИ по средбата на Заев и Ахмети

Има основи за напредок, тврдат од СДСМ и ДУИ по средбата на Заев и Ахмети

Пендаровски не бараше гаранции, и нема да бара доколку Заев го врати мандатот

Пендаровски не бараше гаранции, и нема да бара доколку Заев го врати мандатот

ВМРО - ДПМНЕ ќе ги замрзне односите со Пендаровски

ВМРО - ДПМНЕ ќе ги замрзне односите со Пендаровски

МИЦКОСКИ: Ситуацијата во државата оди во погрешен правец

МИЦКОСКИ: Ситуацијата во државата оди во погрешен правец

Стево Пендаровски ќе ги прими пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

Стево Пендаровски ќе ги прими пратениците на ВМРО-ДПМНЕ