29 Мај, 2020
0.0406

КОВИД МЕНАЏЕР: Нова професија, работат на пазарите во Италија

Објавено во: Финансии, Корона Вирус 08 Мај, 2020

Во Италија има нова професија  Ковид менаџер. 

Од 94 нормално активни пазари во Милано, отворени се 26 и затоа воведена е нова  професија, Ковид менаџер.

Тие се на лице место и контролираат дали се почитуваат мерките за заштита. 

Ковид менаџер е лицето на кое му се обраќаат трговците ако дојдат до било каков проблем, некои критични ситуации, а тие се таму и за какви било забелешки или прашања.

Италија е третата земја во светот во која бројот на смртни случаи од коронавирусот. Тој број надминал 30.000, откако денес починале уште 243 лица. Од почетокот на епидемијата на 21 февруари во земјата починале 30.201 лице. 

По завршување на пандемијата одредени професии ќе бидат многу барани. 

Можеби ќе ве интересира

Шекеринска: Ни требаат пари од странство!

Шекеринска: Ни требаат пари од странство!

АНГЕЛОВСКА ЗА ПЛАТЕЖНАТА КАРТИЧКА: Ќе им помогне на погодените и ќе ја намали сивата економија

АНГЕЛОВСКА ЗА ПЛАТЕЖНАТА КАРТИЧКА: Ќе им помогне на погодените и ќе ја намали сивата економија

БЕА БРОЈ ЕДЕН: Херц оди во стечај

БЕА БРОЈ ЕДЕН: Херц оди во стечај

ПОДАТОЦИ ЗА ПЛАТИ: Еве колку заработуваат Германците

ПОДАТОЦИ ЗА ПЛАТИ: Еве колку заработуваат Германците

Професорката Наумовска нов член на Надзорниот одбор на Прокредит банка

Професорката Наумовска нов член на Надзорниот одбор на Прокредит банка

МБА: Ќе се одржи националниот натпревар на Европскиот квиз на пари

МБА: Ќе се одржи националниот натпревар на Европскиот квиз на пари

За Алкалоид, Комерцијална банка и НЛБ банка бесплатни инвестициски анализи

За Алкалоид, Комерцијална банка и НЛБ банка бесплатни инвестициски анализи

Предвидувањата за вакцините ќе го придвижат пазарот на капитал: Генерали инвестментс совети

Предвидувањата за вакцините ќе го придвижат пазарот на капитал: Генерали инвестментс совети

Нина Ангеловска задоволна од состанокот со банкарите, кои ќе треба да изработат 300.000 платежни картички

Нина Ангеловска задоволна од состанокот со банкарите, кои ќе треба да изработат 300.000 платежни картички