11 Јули, 2020
0.0249

Јас сум татко кој духовито му ги доближува вредностите на своето дете: Интервју со Сашко Коцев

Објавено во: Стил 04 Мај, 2020

Не ќе постоеше Зоки Поки, ако не постоеше Лидија. Сите ја паметиме култната реченица со која почнува познатата авантура за Зоки Поки, лектирата која на многумина од нас ни беше меѓу првите прочитани четива. А, не ќе постоеше ведриот дух и палавоста на Зоки ако не беа неговите родители. Играната серија „Зоки Поки“ ќе се емитува од вечерва во 20.15 на МТВ 1. Сабина Ајрула ја игра бабата на Зоки, Даниела Ивановска е во улогата на мајката, а Сашко Коцев го игра таткото. За десетте епизоди кои сигурно дека ќе разбудат носталгија кај повозрасните, а се очекува да ја развеселат и помладата публика се погрижија режисерите Александар Поповски и Марија Апчевска, Даријан Пејовски и Радован Петровиќ, продукцијата „Кино-око“ и продуцентот Роберт Насков.

Сите детали на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот