03 Јуни, 2020
0.0374

Ја жртвував слободата, зашто да не го жртвувам и угледот: Конопова за експлицитните фотографии

Објавено во: Стил 14 Мај, 2020

Моника Конопова (Ристовска) - „девојката со џоинтот“, гласен говорник за легализација на марихуана, активист, дипломиран новинар и магистер по филмска продукција, деновиве објави експлицитни фотографии од нејзе на Твитер и предизвика огромно внимание. Повторно.

Без влакна на јазикот, сурово искрена за Женски магазин ја открива вистинската приказна која стои позади она што го прави на социјалните мрежи, а за многумина е шокантно и неоправдано. 

Моника беше двапати уапсена и осудувана поради поседување на марихуана.

- Првиот пат добив условна казна од 5 години со 2 години затвор, а вториот пат не ми простија и ме осудија на една година за 14 грама марихуана...

За јавноста e позната како девојката со џоинтот, вели дека се гордее со таа етикета, а и беше доделена кога спонтано одлучила да се сними како пуши џоинт на улица (видео во живо на Фејсбук), додека одела на разговор за работа.
Но сепак смета дека и била нанесена неправда со тоа што беше осудена на казна затвор, бидејќи покрај нехуманите услови таму, вели дека тешко е сега да најде работа бидејќи е обележана со криминално досие. 

Повеќе на Женски магазин овде

Можеби ќе ве интересира

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!