14 Јули, 2020
0.0450

Голем пораст на он-лајн продажба на облека и обувки: Македонците се навикнаа да не пробуваат, но само да нарачуваат

Објавено во: Стил 24 Април, 2020

Новиот начин на живот во карантин, несомнено ни донесе нови навики на функционирање. Тоа е можеби и една од причините поради која луѓето во нашата земја конечно се опуштија и почнаа да имаат доверба и во он-лајн шопингот. Поради драстично намалените посети на продавниците и засилувањето на здравствените аларми поради порастот на бројот на заболени од коронавирус, новата реалност на дигиталното општество дозволува да купиме што ќе посакаме од удобноста на нашата фотелја.

Неодамна за да ги дознаеме преферирањата на нашата публика, Женски Магазин направи и мала анкета за тоа што најмногу нашите читателки сакаат да купуваат на Интернет. Очекувано на прво место се најде нарачувањето храна, додека пак второто го зазеде купувањето облека и обувки.

Читајте повеќе на Женски Магазин


Можеби ќе ве интересира

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени