17 Октомври, 2021
0.0271

ГАЛЕРИЈА: Салата „Борис Трајковски“ е подготвена за старт на вакцинацијата

Објавено во: Македонија, Галерија, Корона Вирус 30 Март, 2021

Во салата „Борис Трајковски“ во Скопје, утре почнува масовната имунизација на населението. Вакцини ќе примаат луѓе на возраст над 75 години, хронично болните, а од понеделник на војската и армијата. За таа цел салата „Борис Трајковски“ се претпора во центар за вакцинација. Вакцините АстраЗенека стигнаа преку Ковакс системот. 

фото Вангел Тануровски


Можеби ќе ве интересира

Шефови од Кочани со кривични пријави, не им давале на вработените да гласаат

Шефови од Кочани со кривични пријави, не им давале на вработените да гласаат

Исечен цел ред дрва кај Ист Гејт Мол

Исечен цел ред дрва кај Ист Гејт Мол

Ќе се истражува дали претходно четворицата Руси се затруле во Охрид пред да починат во Албанија

Ќе се истражува дали претходно четворицата Руси се затруле во Охрид пред да починат во Албанија

МЗ: Починатиот 22-годишник од Битола немал хронични заболувања

МЗ: Починатиот 22-годишник од Битола немал хронични заболувања

Еден од уапсените во Делчево за давање поткуп бил кандидат за градоначалник

Еден од уапсените во Делчево за давање поткуп бил кандидат за градоначалник

Повикан во полиција откако земал 3.000 денари за глас

Повикан во полиција откако земал 3.000 денари за глас

Пенкалото треба да се дезинфицира по секое гласање

Пенкалото треба да се дезинфицира по секое гласање

СИМУЛАЦИЈА: Како се зголемуваше бројот на смртни случаи во Македонија

СИМУЛАЦИЈА: Како се зголемуваше бројот на смртни случаи во Македонија

Скопјанец ја убил мајка си со остар предмет

Скопјанец ја убил мајка си со остар предмет