25 Февруари, 2021
0.0244

(ГАЛЕРИЈА) ЕУФОРИЈА: Еве како се славеше во Скопје

Објавено во: Македонија, Галерија 12 Ноември, 2020

Еуфорично е во Скопје откако Македонија се пласираше вечерва на Европското првенство во фудбал, со победата од 1:0 во Тбилиси против репрезентацијата на Грузија. 

На 20-та седница Владата донесе заклучок од буџетските резерви да им биде доделена парична награда од по 10.000 евра во денарска противредност на сите членови на фудбалска репрезентација на Северна Македонија за историскиот успех за пласман на Европското првенство.

фото Вангел Тануровски


Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Ако сака и ВМРО-ДПМНЕ може да го објави повикот за попишувачи

СДСМ: Ако сака и ВМРО-ДПМНЕ може да го објави повикот за попишувачи

МОЛЕКУЛАРНИОТ БИОЛОГ ПРОФ. РИСТОВ: Нема шанси вакцинацијата да го смени текот на пандемијата пред есента

МОЛЕКУЛАРНИОТ БИОЛОГ ПРОФ. РИСТОВ: Нема шанси вакцинацијата да го смени текот на пандемијата пред есента

ОПСЕДНАТОСТ СО ПОЛИТИКА, АФЕРИ, СКАНДАЛИ: Дали ова е вградено во психо - генезата на народот?

ОПСЕДНАТОСТ СО ПОЛИТИКА, АФЕРИ, СКАНДАЛИ: Дали ова е вградено во психо - генезата на народот?

Сашо Мијалков не повлекол пари од своите сметки во земјава пред да исчезне, тврди Обвинителството

Сашо Мијалков не повлекол пари од своите сметки во земјава пред да исчезне, тврди Обвинителството

Заев се заблагодари на пријателска Србија за вакцините

Заев се заблагодари на пријателска Србија за вакцините

МНР даде детали за што разговарале Османи и Захариева

МНР даде детали за што разговарале Османи и Захариева

КОВИД БИЛАНС: Бројот на активни случаи изнесува 7.223

КОВИД БИЛАНС: Бројот на активни случаи изнесува 7.223

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Стигна и втората пратка вакцини од Србија, денес има 725 заразени со коронавирус

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Стигна и втората пратка вакцини од Србија, денес има 725 заразени со коронавирус

Не е исклучена можноста на некаква форма на дополнителни мерки, порача Филипче

Не е исклучена можноста на некаква форма на дополнителни мерки, порача Филипче