26 Септември, 2020
0.0417

(ФОТО+ВИДЕО) ШПАНИЈА НА КОЛЕНА: Четворица загинаа во снежно невреме

Објавено во: Свет 21 Јануари, 2020

Повеќе од 200.000 луѓе се без струја во северна Шпанија поради снежното невреме кое ги зафати деновиве. 

Бурата Глориа донесе снежно невреме. Досега во бурата која е проследена со силни ветрови, снежно невреме и многу ниски температури загинаа четворица луѓе.  Итната служба објави дека луѓето без струја останале во североисточната провинција Гирона, а дека повеќе од 2600 километри пат се затрупани со снег.

Многу училишта во Каталонија, Валенсија и Арагон не работат. 

Десетици патишта се непроодни поради големи наноси од снег. 


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ПАРИЗ: Двајца луѓе се избодени со нож

(ФОТО) ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ПАРИЗ: Двајца луѓе се избодени со нож

Коронавирусот создал мутација, ќе изгубиме способност да го контролираме?

Коронавирусот создал мутација, ќе изгубиме способност да го контролираме?

ПРВИ ВО СВЕТОТ: Град има колективен имунитет на коронавирусот

ПРВИ ВО СВЕТОТ: Град има колективен имунитет на коронавирусот

Кристијан Дростен тврди дека пандемијата сега ќе почне, а Германија не е подготвена

Кристијан Дростен тврди дека пандемијата сега ќе почне, а Германија не е подготвена

АКО САКААТ ДА ПИЈАТ КАФЕ, ДА ДАДАТ ПОДАТОЦИ: Сите гости ќе се проверуваат по список

АКО САКААТ ДА ПИЈАТ КАФЕ, ДА ДАДАТ ПОДАТОЦИ: Сите гости ќе се проверуваат по список

(ВИДЕО) ФРАНЦИЈА: Tројца мажи тепале жена на улица бидејќи носела кратко здолниште

(ВИДЕО) ФРАНЦИЈА: Tројца мажи тепале жена на улица бидејќи носела кратко здолниште

Инфектологот Фаучи кажа кога светот ќе се врати во нормала

Инфектологот Фаучи кажа кога светот ќе се врати во нормала

„Џонсон и Џонсон“ стартуваат големо испитување за нивната вакцина „со еден истрел“

„Џонсон и Џонсон“ стартуваат големо испитување за нивната вакцина „со еден истрел“

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото