10 Јуни, 2023
0.0252

Демолиран македонскиот клуб во Благоевград

Објавено во: Македонија 05 Февруари, 2023

Добивај вести на Viber

Искршени се стаклата на македонскиот клуб во Благоевградсиноќа околу 21 часот, објавија бугарските медиуми. Настанот го потврди и бугарската полиција која извршила увид.

Македонскиот клуб беше отворен во октомври минатата година.

Инаку, вчера се чествуваше Гоце Делчев, поради што тројца бугарски државјани беа задржани на граница. Тие се расправаа со полицајци, навредуваа, по што беа уапсени. Судот наложи да платат казна од 300 евра, а воедно имаат забрана за влез во Македонија три години. 

Можеби ќе ве интересира

Почина жената што падна од 6-ти кат во Бутел

Почина жената што падна од 6-ти кат во Бутел

Декан Горан Марковски: Феномени како во Делчево ќе има се почесто

Декан Горан Марковски: Феномени како во Делчево ќе има се почесто

Мицкоски и Пандов открија биста на Драган Богдановски до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски и Пандов открија биста на Драган Богдановски до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Државен испитен центар: Матурантите препишувале откако ги добиле тестовите по англиски јазик

Државен испитен центар: Матурантите препишувале откако ги добиле тестовите по англиски јазик

Сашко Јовев би сакал да биде министер за здравство

Сашко Јовев би сакал да биде министер за здравство

Некој го открил матурскиот тест по англиски јазик

Некој го открил матурскиот тест по англиски јазик

Автопатот пред влезот на Охрид ќе биде затворен во наредните 45 дена

Автопатот пред влезот на Охрид ќе биде затворен во наредните 45 дена

Ресенчанец загина откако излета од пат

Ресенчанец загина откако излета од пат

Велосипедистка почина во сообраќајка во Прилеп

Велосипедистка почина во сообраќајка во Прилеп