09 Март, 2021
0.0275

Данко и Tихана Димитровски: Отидовме на одмор на Малдиви, принудно останавме 70 дена поради короната, се вративме со бебе

Објавено во: Стил 17 Септември, 2020

Малдиви - сончевата страна на животот. Тоа е промо-фразата на оваа островска земја во Индискиот океан, која важи за една од најпосакуваните светски дестинации за одмор. Многумина ќе се сложат дека тоа е идеално место за меден месец и романтични дружења, поради преубавите песочни плажи, азурното сино море и куќичките на вода.

Малдивите била посакувана дестинација и за Данко и Тихана Димитровски, кои се љубители на авантури и патувања на егзотични места. Данко, по потекло е од Македонија, а живее во Белград. Патувањето го планирале уште во септември 2019 година. Резервирале куќа на еден од тамошните острови и купиле билети. Ни во најлудото сценарио, не можеле да претпостават дека поради ширењето на Ковид 19, ова ќе им биде најдолгиот одмор во својот живот. Биле принудени да останат 70 дена. Најтешко им било што дома ги чекале шестгодишната ќерка и две годишниот син. Сепак, успеале да ги израдуваат децата со најубавиот подарок од Малдивите – бебе кое ќе се роди на почетокот на декември.

Целата приказна на Женски магазин овде