30 Септември, 2020
0.0179

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ

Објавено во: Стил 29 Јули, 2020

Дојранчанецот Бранко Попов вели дека не се плаши од вирусот Ковид-19, затоа што верува дека чајот од маслинка што самиот го произведува и редовно го пие, го штити од вируси и од бактерии.

Бранко е син на чичко Ангел, кој пред две години за Женски магазин раскажа дека шеќерот го излечил токму со овој чај. Приказната за лековитиот чај разбуди најголем интерес кај нашите читатели, и многу од нив го нарачаа или заминаа на дојранскиот кеј, на тезгата на Ангел и на Бранко за да си го купат.

Целата сторија на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

ФОТО: Министерот за економија ја има најинтересната роденденска торта

ФОТО: Министерот за економија ја има најинтересната роденденска торта

Раката што дава не се суши: Кој е македонскиот газда кој ги почести со одмор во Турција своите 126 вработени?

Раката што дава не се суши: Кој е македонскиот газда кој ги почести со одмор во Турција своите 126 вработени?