25 Јануари, 2020
0.0163

БАЛКАНОТ НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ: Нови земјотреси во Албанија и БиХ

Објавено во: Балкан 02 Декември, 2019

Албанија не престанува да се тресе. Нови земјотреси го тресат тлото на соседната земја.

Граѓаните сеуште се во паника бидејќи утринава ги почувствувале потресите.

Според Европскиот земјотресен центар, земјотресот бил со јачина од 4,3 степени по Рихтер и на длабочина од 5 километри.

Земјотресот со јачина од 4,3 степени е забележан во Драч, додека следниот следел минута подоцна, во местото Фуше Крује со јачина од 4,4 по Рихтер.Земјотрес утринава се почувствувал и во Босна и Херцеговина.

Епицентарот на земјотресот во БиХ бил на длабочина од околу 15 км, 24 км североисточно од Невестиње, соопштил дека Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Синоќа пак е регистриран и земјотрес во Црна Гора, поточно во Подгорица.


Можеби ќе ве интересира

ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА ЗА ЧОВЕКОТ ШТО СИ ПУКАШЕ ВО ГЛАВА - прво го убил професорот кому му должел пари

ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА ЗА ЧОВЕКОТ ШТО СИ ПУКАШЕ ВО ГЛАВА - прво го убил професорот кому му должел пари

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА МАЈКАТА ЧИИ ДЕЧИЊА ЗАГИНАА ВО ПОЖАР - Ја криев од нив запалката, но ете, ја нашле

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА МАЈКАТА ЧИИ ДЕЧИЊА ЗАГИНАА ВО ПОЖАР - Ја криев од нив запалката, но ете, ја нашле

(ВИДЕО) СЕ БАРААТ ТЕЛАТА: Земјотресот во Турција урна згради и уби луѓе

(ВИДЕО) СЕ БАРААТ ТЕЛАТА: Земјотресот во Турција урна згради и уби луѓе

Силен земјотрес во источна Турција

Силен земјотрес во источна Турција

ОСТАВИЛ ПРОШТАЛНО ПИСМО: Koj e мажот кој се самоуби пред Собранието во Белград?

ОСТАВИЛ ПРОШТАЛНО ПИСМО: Koj e мажот кој се самоуби пред Собранието во Белград?

(ВИДЕО) Човек си пукаше во глава пред Парламентот во Белград

(ВИДЕО) Човек си пукаше во глава пред Парламентот во Белград

Од април во Турција ќе се плаќа такса за престој

Од април во Турција ќе се плаќа такса за престој

Земјотрес близу Измир стресе и грчки острови

Земјотрес близу Измир стресе и грчки острови

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае