02 Декември, 2022
0.0247

Агнеса ќе се раздели од својата постара ќерка: Вивиен замина да студира во Словенија (ФОТО)

Објавено во: Македонија 04 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Агнеса Органџиева важи за една од најпознатите инфлуенсерки на Инстаграм, каде има повеќе од 100.000 следбеници. На професионален план таа е дипломиран правник, додека на приватен е мајка на две ќерки - Вивиен и Тифани.

Откако, кон крајот на мај, Агнеса откри дека нејзината постара ќерка е матурантка, сега откри и каде нејзината наследничка ќе го продолжи своето високо образование.

Имено, Вивиен ќе студира на Универзитетот во Нова Горица, Словенија. Гордата мајка сподели фотографии од првата посета во Словенија, објави порталот Хаштаг.

Како родител, Агнеса не го криеше воодушевувањето од пристапот на вработите во универзитетот и од топлото добредојде, па така со своите следбеници го сподели своето искуството.

„Ги запознав професорите, секретарот на универзитетот, ректорот на универзитетот и не можев да верува колку се сите дружељубиви, колку топло добредојде имавме, како пречек, каква насмевка дури сите имаат. Истите не однесоа на ручек со големо задоволство“ - напиша гордата мајка на стори на Инстаграм, каде тој пристап го спореди со оној во нашата држава.

Инаку, Вивиен заврши во средното медицинско училиште „д-р Панче Караѓозов“.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Силјановска Давкова: Не е предвремено полагање правосуден испит со стекнати 180 кредити, две години пред да завршите факултет

Силјановска Давкова: Не е предвремено полагање правосуден испит со стекнати 180 кредити, две години пред да завршите факултет

Перо Камиказа ќе влезе во трката за шеф на државата

Перо Камиказа ќе влезе во трката за шеф на државата

Славчо Попоски најави врнежи и објави какво време ќе имаме месецов

Славчо Попоски најави врнежи и објави какво време ќе имаме месецов

Ленин: Ако не се прифати предлогот во понеделник блокада на главните крстосници

Ленин: Ако не се прифати предлогот во понеделник блокада на главните крстосници

ПО ЧЕТИРИ КИЛОГРАМИ ЈАБОЛКА ЗА СЕКОЈ УЧЕНИК: Почна реализацијата на проектот „Здрава ужинка за секој ученик“

ПО ЧЕТИРИ КИЛОГРАМИ ЈАБОЛКА ЗА СЕКОЈ УЧЕНИК: Почна реализацијата на проектот „Здрава ужинка за секој ученик“

Спасовски: Има пријава дека полициски службеници во Арачиново се однесувале недолично

Спасовски: Има пријава дека полициски службеници во Арачиново се однесувале недолично

ЕДНОГОДИШНИОТ ЗОРАН Е ХРАБАР БОРЕЦ - екс министерот Филипче објави фотографија од успешно оперирано бебенце

ЕДНОГОДИШНИОТ ЗОРАН Е ХРАБАР БОРЕЦ - екс министерот Филипче објави фотографија од успешно оперирано бебенце

За прв пат лажна дојава за бомба во училиште надвор од Скопје

За прв пат лажна дојава за бомба во училиште надвор од Скопје

Вооружена група избркала полицајци од Арачиново

Вооружена група избркала полицајци од Арачиново