20 Јуни, 2024
0.0411

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

Објавено во: Мои пари 30 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Германската компанија Teleperformance продолжува со вработување на стотици познавачи на германскиот јазик, овојпат нудејќи и до 1 000 евра бонус за добредојде за новите вработени кои ќе се приклучат на компанијата.

Teleperformance, водечка германска компанија за дигитални услуги и корисничка поддршка, ја шири својата дејност низ Македонија и нуди атрактивни можности за вработување и кариера за познавачите на германскиот јазик.

Препознатлив по своите високи стандарди за работа, професионалност и конкурентни плати, Teleperformance оди чекор понапред и на новите вработени кои успешно ќе ја добијат работата, ќе им исплати и неверојатен бонус за добредојде кој достигнува до 1 000 евра.

Условот за вработување и натаму останува да биде германскиот јазик, а да аплицираат може и кандидати од останатите градови во Македонија. За овие кандидати, компанијата нуди можност за работа од дома и бонус за добредојде од 500 евра.

Секој што е заинтересиран да стане дел од оваа компанија, може да аплицира брзо и лесно преку веб страницата www.TPSkopje.com.

Зошто Teleperformance е привлечен работодавач?

Teleperformance има повеќе од 460 канцеларии во над 80 земји во светот, а компанијата е успешна и кај нас, каде по отворањето на канцелариите во Скопје успеа да вработи над 700 вработени. Компанијата располага со ултра модерни канцеларии во срцето на Скопје, а на вработените им овозможува работни услови по германски стандарди.

Teleperformance се издвојува од другите благодарение на своите натпросечни плати и бројните поволности што ги нуди на вработените. Една од најзначајните поволности е можноста за работа од дома за кандидатите од другите градови, притоа обезбедувајќи целосна опрема за работа, договор за вработување од првиот ден и комплетна обука за работното место.

Со ова, Teleperformance ги прави своите работни места достапни за познавачите на германскиот јазик низ целата држава, без оглед на тоа каде живеат и од каде преферираат да работат.

За работата и работните услови

Работната позиција која се нуди е советник за корисничка поддршка, позиција која вклучува давање на професионални и услужно ориентирани совети за клиентите на едни од најпрестижните глобални брендови.

Teleperformance соработува со над 1 000 реномирани компании ширум светот, обезбедувајќи висококвалитетни услуги, а тимот во Македонија е значаен дел од оваа глобална мрежа и придонесува за континуираниот успех на компанијата.

Главниот услов за аплицирање е солидно познавање на германскиот јазик, а ова е одлична можност за оние кои сакаат да ги унапредат своите комуникациски вештини и да го започнат својот пат кон успешна кариера.

Како да аплицираш?

Ако имате познавање на германскиот јазик и барате работа која нуди флексибилност, стабилност и атрактивни финансиски услови, Teleperformance е идеалната опција за вас. Аплицирајте за работа од канцеларија или од дома на www.TPSkopje.com и добијте одлично работно место и до 1 000 евра бонус за добредојде во големото семејство на Teleperformance.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

А1 Македонија објави стратегиска соработка со ФИНКИ

А1 Македонија објави стратегиска соработка со ФИНКИ

ИМЛЕК ОАЗА – 100% посни напитоци од овес и бадем

ИМЛЕК ОАЗА – 100% посни напитоци од овес и бадем

ШПАРКАСЕ СО ШП-АРТ-УМЕТНОСТ: одбрани се 10-те финалисти што ќе учествуваат на годинешното издание на „Вевчански видувања“

ШПАРКАСЕ СО ШП-АРТ-УМЕТНОСТ: одбрани се 10-те финалисти што ќе учествуваат на годинешното издание на „Вевчански видувања“