30 Мај, 2020
0.0316

Вработените од „Аџибадем Систина“ донираа 50 пакети храна и медицински материјали за жителите на Дебар

Објавено во: Мои пари 27 Март, 2020

Вработените во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ донираа 50 пакети со прехранбени продукти и средства за лична хигиена наменети за најранливите групи на жители од општините Дебар и Центар Жупа. Во овие две општини околу 25.000 жители се целосно затворени во карантин, откако е прогласена кризна состојба.

Медицинскиот персонал е познат по својата несебична хуманост, па со својата донација уште еднаш покажаа дека хуманоста е нивна силна страна, а Клиничката болница „Аџибадем Систина“ како општествено одговорна компанија во континуитет дава придонес за општествениот развој и поквалитетен живот за сите.

Дополнително донација беше наменета и за медицинскиот персонал во двете погодени општини. Беа донирани над 1600 парчиња медицински материјал (мантили за изолација, хируршки капи, ракавици, каљачи, антибактериски гелови) кои ќе бидат наменети за матичните лекари од Дебар.

Можеби ќе ве интересира

УНИЦЕФ донира респиратори за здравствените установи

УНИЦЕФ донира респиратори за здравствените установи

Започнете онлајн продажба со услугата за E-трговија на НЛБ Банка

Започнете онлајн продажба со услугата за E-трговија на НЛБ Банка

Близу 500 ученици учествуваа на националниот натпревар на Европскиот квиз на парите

Близу 500 ученици учествуваа на националниот натпревар на Европскиот квиз на парите

Онлајн промоција на „Најстари приказни“ од Томислав Османли

Онлајн промоција на „Најстари приказни“ од Томислав Османли

Почнува со работа Cafe Literatura: Најубавото кафе во најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore

Почнува со работа Cafe Literatura: Најубавото кафе во најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore

LOYALTY ДЕНОВИ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ НА FASHION GROUP

LOYALTY ДЕНОВИ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ НА FASHION GROUP

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Стилски совети за впечатлив изглед

Стилски совети за впечатлив изглед