17 Јули, 2024
0.0238

ВОДИТЕЛКАТА ЛИЛА: Го победив ракот

Објавено во: Стил 10 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Водителката Лила Филиповска за списанието за жени „Убавина и здравје“ за првпат проговори за својата најголема животна битка – ракот на дојка.

– Се чувствувам одлично, победнички! Последниот пет-скен покажа дека канцерот се повлекол и дека сум здрава! Имам измешани чувства. На моменти се смеам гласно, па ќе ми надојдат солзи… Повеќе од една година бев во постојана неизвесност и сонував за овој момент кога докторите ќе ми кажат: „Лила, во оваа битка ти си победникот!“ За среќа, го дочекав тоа – вели Лила за „Убавина и здравје“.

Таа вели дека кога ја слушнала дијагнозата „канцер на дојка“ била во тотален шок, но останала без глас.

фото Инстаграм

Можеби ќе ве интересира

ЕКСМИНИСТЕРКАТА НИНА АНГЕЛОВСКА СТАНА МАЈКА, ДОБИ СИНЧЕ - еве ги информациите

ЕКСМИНИСТЕРКАТА НИНА АНГЕЛОВСКА СТАНА МАЈКА, ДОБИ СИНЧЕ - еве ги информациите