27 Февруари, 2021
0.0269

Во Словенија девојче загина правејќи селфи на пруга

Објавено во: Балкан 13 Јануари, 2021

Девојка загинала откако ја прегазил воз во Марибор, Словенија додека се фотографирала со нејзина другарка на пругата.

Несреќата се случила вчера на станицата Тезно, а пред да се случи несреќата, кондуктерот сигнализирал, затоа што не можел брзо да закочи, но било предоцна, пренесува порталот 24УР. Едната девојка починала на самото место, а другата е пренесена во болница во сериозна психичка состојба. Истрагата покажала дека девојчињата се фотографирале на шините, како и дека патничкиот воз што сообраќал на линијата Љубjана - Марибор започнал да им сигнализира бидејќи не можел да запре веднаш поради брзината. Тие скокнале од шините во последен момент, но едната од нив не успеала да се спаси. 

Слични случки имаше во повеќе земји, но и во Македонија имаше несреќен случај при обид на момче да направи селфи на вагон. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО ТУРЦИЈА: Мајка ги фрли четирите деца од трети кат за да ги спаси

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО ТУРЦИЈА: Мајка ги фрли четирите деца од трети кат за да ги спаси

Словенци кои биле во Намибија се вратија дома заразени со јужноафриканскиот сој

Словенци кои биле во Намибија се вратија дома заразени со јужноафриканскиот сој

Сој кој го има во Уганда е откриен во Грција

Сој кој го има во Уганда е откриен во Грција

Во соседна земја 12.000 луѓе годишно умираат од загаден воздух

Во соседна земја 12.000 луѓе годишно умираат од загаден воздух

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица