09 Декември, 2019
0.0324

Во разорниот земјотрес во Драч синот на Еди Рама ја загуби свршеницата

Објавено во: Балкан 28 Ноември, 2019

Меѓу жртвите на разорниот земјотрес кој ја погоди Албанија е и свршеницата на синот на премиерот на таа земја Еди Рама, пренесуваат локални албански медиуми.

Како што се наведува веста за смртта на вереницата ја потврдил и самиот Грегор Рама.

-Меѓу жртвите на таа природна катастрофа, под урнатините е најдена и мојата свршеница, заедно со нејзиниот брат, мајка и татко-напишал Грегор Рама на социјалните мрежи.


Кристи Реци (24) која загинала во земјотресот , дипломирала дерматологија на Универзитетот во Тирана.


Дури ниту Еди Рама не можел да ги запре солзите кога е прашан за веста која му ја пренесол неговиот син. Премиерот на Албанија порачал дека не сака да зборува за работи кои се лични.

Имено, според последните податоци биланост на жртви кои настрадаа во земјотресот од вторникот утрото во Драч се движи над 40 лица.

Можеби ќе ве интересира

ЕУ ОДЛУЧИ: Србија во вторник отвара уште едно поглавје во преговорите

ЕУ ОДЛУЧИ: Србија во вторник отвара уште едно поглавје во преговорите

Албанските државјани во притвор по киднапирањето на македонскиот државјанин во Тирана

Албанските државјани во притвор по киднапирањето на македонскиот државјанин во Тирана

АЛБАНИЈА УШТЕ СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес, почувствуван до Црна Гора

АЛБАНИЈА УШТЕ СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес, почувствуван до Црна Гора

(ВИДЕО) Децата кои скокнаа од балкон при земјотресот Рама ги запозна со нивните идоли

(ВИДЕО) Децата кои скокнаа од балкон при земјотресот Рама ги запозна со нивните идоли

(ФОТО) ТЛОТО НЕ СЕ СМИРУВА: Се стресе цела БиХ

(ФОТО) ТЛОТО НЕ СЕ СМИРУВА: Се стресе цела БиХ

СЕРИЈАТА ЗЕМЈОТРЕСИ НЕ ПРЕСТАНУВА: 4,5 по Рихтер го испаничија Крит, се скокало наоколу

СЕРИЈАТА ЗЕМЈОТРЕСИ НЕ ПРЕСТАНУВА: 4,5 по Рихтер го испаничија Крит, се скокало наоколу

(ФОТО) Популарно грчко летувалиште како во бајка покриено од снег

(ФОТО) Популарно грчко летувалиште како во бајка покриено од снег

ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПРОБЛЕМИ ВО АЛБАНИЈА: Зошто зградите од земјотресот се урнаа како кула од карти?

ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПРОБЛЕМИ ВО АЛБАНИЈА: Зошто зградите од земјотресот се урнаа како кула од карти?

Во рок од десетина минути два земјотреси ја стресоа Албанија

Во рок од десетина минути два земјотреси ја стресоа Албанија