22 Јуни, 2024
0.0268

„ВИСТИНАТА Е ДЕКА ДЕНЕС НЕМАШЕ ДОВОЛЕН БРОЈ ДЕЛЕГАТИ“: Членот на Централен одбор на СДСМ повторно ја информира јавноста

Објавено во: Македонија 09 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

И се додека се служите со ЛАГИ и ја манипулирате јавноста, членството и симпатизерите на СДСМ, дотогаш Партијата ќе ја носите во бездна, се огласи на фејсбук членот на Централниот одбор на СДСМ, Аднан Џафероски.

Мислите ли дека некој нормален ви верува?

Вистинста е дека денес немаше доволен број Делегати, исто како и на минатиот Конгрес за да одлуките бидат легитимни, и дека одложувањето на активностите се од лукративни причини на раководството во заминување.

Делегатите ги третирате како овци, и барате заменски делегати за да изгледа дека ве има.

Денешната игранка која им ја направивте на делегатите со вклучување на вашите полтрочиња и измеќари со барање за одложуваење на Конгресот е класично газење по достоинството на луѓето кои во Недела, по екстремни горештини дошле на “Конгрес”.

Тоа што го кажале вашите ИЗМЕЌАРИ на Конгрес, можеа во писмена форма да ви укажат на време дека бараат одложување заради тоа што не знаат да го читаат брзо, вашиот наводно обемен “отчет”, пишуван споро..

Срамота на векот сте ..!

Ама ете…!? И тоа се случи ..

Се одложи КОНГРЕС на СДСМ…!

Може ли поголемо ДНО од ова драги мои !?!?“, напиша тој на фејсбук.Можеби ќе ве интересира

АФФ се извини за пцуењето на Даку на Македонија

АФФ се извини за пцуењето на Даку на Македонија

Владимир Нелоски би бил шеф на кабинетот на Мицкоски

Владимир Нелоски би бил шеф на кабинетот на Мицкоски

Украина и Молдавија ја преминаа Македонија во евроинтеграциите - добија датум за преговори

Украина и Молдавија ја преминаа Македонија во евроинтеграциите - добија датум за преговори

Јавниот превоз во Скопје пред колапс, приватните превозници најавија протест

Јавниот превоз во Скопје пред колапс, приватните превозници најавија протест

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

КАКО ПО ФИЛМСКО СЦЕНАРИО: со закани барале 80 илјади евра, па му го запалиле автомобилот

КАКО ПО ФИЛМСКО СЦЕНАРИО: со закани барале 80 илјади евра, па му го запалиле автомобилот

ЗАГИНАТАТА МАКЕДОНКА ВО ГРЦИЈА ИМАЛА САМО 29 ГОДИНИ: МНР го откри идентитетот и на повредените сопатнички

ЗАГИНАТАТА МАКЕДОНКА ВО ГРЦИЈА ИМАЛА САМО 29 ГОДИНИ: МНР го откри идентитетот и на повредените сопатнички

ЗМИИТЕ ЗАЧЕСТИЈА ПОРАДИ ТОПЛОТО ВРЕМЕ: експертите советуваат „не паничете, и при каснување има време да се стигне на доктор“

ЗМИИТЕ ЗАЧЕСТИЈА ПОРАДИ ТОПЛОТО ВРЕМЕ: експертите советуваат „не паничете, и при каснување има време да се стигне на доктор“

„КОЧАНИ СЕ ГУШИ ВО ТОКСИЧЕН ЧАД“: Левица со остра реакција „се согоруваат различни видови отпад, меѓу кои и пластика“

„КОЧАНИ СЕ ГУШИ ВО ТОКСИЧЕН ЧАД“: Левица со остра реакција „се согоруваат различни видови отпад, меѓу кои и пластика“