31 Јануари, 2023
0.0281

(ВИДЕО) Србин изел 300 јајца за 10 дена и раскажа што му се случило

Објавено во: Балкан 17 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Фитнес експертот Никола Вејновиќ изел 300 јајца за 10 дена и објасни каква е неговата крвна слика.

„Она што е важно да знаете е дека јас вообичаено јадам пет до осум јајца секој ден“, рече тој.

Вејновиќ детално објаснил како се чувствува од ден на ден, дали конзумирањето на 30 јајца дневно е лошо за неговиот стомак, како ги подготвувал јајцата и како е да се тренира со таков товар. По 10 дена ги повторил анализите на крвта, а резултатите биле изненадувачки.

Инаку, тој не е првиот кој презентира колкава количина на јајца јаде. Јутјуберот Вил Тенисон изел дури 28 јајца во еден ден.


Можеби ќе ве интересира

Србија ќе воведе санкции за Русија?

Србија ќе воведе санкции за Русија?

Дали САД му врти грб на Албин Курти?

Дали САД му врти грб на Албин Курти?

Кои се 100-те најмоќни луѓе во медиумите во Србија?

Кои се 100-те најмоќни луѓе во медиумите во Србија?

Пленковиќ: Милановиќ „не е ѕвезда само во руските туку и во српските медиуми“

Пленковиќ: Милановиќ „не е ѕвезда само во руските туку и во српските медиуми“

„МИЛАНОВИЌ Е КАКО ОРБАН И ДОДИК“: Британски „Гардијан“ за хрватскиот претседател

„МИЛАНОВИЌ Е КАКО ОРБАН И ДОДИК“: Британски „Гардијан“ за хрватскиот претседател

БОРБЕНОТО ВОЗИЛО „МИЛОШ“ ГО ПРЕПОЛОВИ ЦИТРОЕНОТ КАЈ ПАНЧЕВО: Загина жената возач, ова се први слики од страшната несреќа

БОРБЕНОТО ВОЗИЛО „МИЛОШ“ ГО ПРЕПОЛОВИ ЦИТРОЕНОТ КАЈ ПАНЧЕВО: Загина жената возач, ова се први слики од страшната несреќа

АКО БИДАТ „ФАТЕНИ“ СО АЛКОХОЛ ВО ЈАВНОСТ ИЛИ ВО КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ- КАЗНА ОД 150 ЕВРА: Хрватска ригорозна и за гласна музика на терасите

АКО БИДАТ „ФАТЕНИ“ СО АЛКОХОЛ ВО ЈАВНОСТ ИЛИ ВО КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ- КАЗНА ОД 150 ЕВРА: Хрватска ригорозна и за гласна музика на терасите

НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА: Борбен авион се урна во Јонското Море

НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА: Борбен авион се урна во Јонското Море

ВО СРБИЈА Е ПРИСУТЕН „ФЕРАРИ“ ВИРУСОТ: Лекарка открива кои се симптомите

ВО СРБИЈА Е ПРИСУТЕН „ФЕРАРИ“ ВИРУСОТ: Лекарка открива кои се симптомите