05 Март, 2024
0.0257

(ВИДЕО) Погледнете како реагираше турски водител при силниот земјотрес

Објавено во: Балкан 23 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од силниот земјотрес oд 6 степени кој ја погоди Турција. Водителот Ерсел Хошкара во програма во живо успеа да остане смирен при силниот потрес. Има над педесет повредени и големи материјални штети. 

Потресот се случи во западна Турција во близина на градот Дузча, на околу 210 километри источно од најголемиот турски град Истанбул. Земјотресот го почувствувале и жителите на главниот град Анкара. За време на земјотресот имало прекин на струјата, но се работи на обновување на снабдувањето. 


Смртоносен земјотрес деновиве имаше и во Индонезија. Бројот на загинати во земјотресот што во понеделникот го погоди индонезискиот остров Јава се искачи на 271, а 40 луѓе се исчезнати.

Можеби ќе ве интересира

БЛИЦ ДОЗНАВА: Еве како изгледал животот на младиот брачен пар од Нови Сад кој се самоуби заедно со децата

БЛИЦ ДОЗНАВА: Еве како изгледал животот на младиот брачен пар од Нови Сад кој се самоуби заедно со децата

„ЉУБОВ МОЈА, ЌЕ БИДЕ ТАКА КАКО ШТО ТИ САКАШЕ“ - мајка на момче убиено во Рибникар објави потресна порака за неговиот 15 роденден

„ЉУБОВ МОЈА, ЌЕ БИДЕ ТАКА КАКО ШТО ТИ САКАШЕ“ - мајка на момче убиено во Рибникар објави потресна порака за неговиот 15 роденден

ЕВЕ ЗА КОЈ ИЗНОС РАБОТАТ СТРАНЦИТЕ ВО ХРВАТСКА: Сумата е смешна, дури е под минималната

ЕВЕ ЗА КОЈ ИЗНОС РАБОТАТ СТРАНЦИТЕ ВО ХРВАТСКА: Сумата е смешна, дури е под минималната

ВИРУСОТ КОЈ МОМЕНТАЛНО ЦИРКУЛИРА ПРЕДИЗВИКУВА ТРАЈНА СЛАБОСТ, НО И НЕШТО МНОГУ ПОЛОШО: Инфектологот Делиќ, „може да повраќате крв“

ВИРУСОТ КОЈ МОМЕНТАЛНО ЦИРКУЛИРА ПРЕДИЗВИКУВА ТРАЈНА СЛАБОСТ, НО И НЕШТО МНОГУ ПОЛОШО: Инфектологот Делиќ, „може да повраќате крв“

ОВА СЕ „БАЛКАНСКИТЕ МАЛДИВИ“: Тука живеат само двајца

ОВА СЕ „БАЛКАНСКИТЕ МАЛДИВИ“: Тука живеат само двајца

„ГО РАЗВИВТЕ ТАЛЕНТОТ ЗА УБИВАЊЕ КАЈ ВАШЕТО ДЕТЕ“: Адвокат на семејството на една од жртвите на Коста, за судењето и родителите

„ГО РАЗВИВТЕ ТАЛЕНТОТ ЗА УБИВАЊЕ КАЈ ВАШЕТО ДЕТЕ“: Адвокат на семејството на една од жртвите на Коста, за судењето и родителите

Во Пловдив се празнуваше бугарски национален празник со руски знамиња

Во Пловдив се празнуваше бугарски национален празник со руски знамиња

Официјално: Во Белград ќе има прегласување

Официјално: Во Белград ќе има прегласување

Стара пруга во БИХ ќе се претвори во велосипедска патека

Стара пруга во БИХ ќе се претвори во велосипедска патека