31 Јануари, 2023
0.0333

(ВИДЕО) Погледнете како реагираше турски водител при силниот земјотрес

Објавено во: Балкан 23 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од силниот земјотрес oд 6 степени кој ја погоди Турција. Водителот Ерсел Хошкара во програма во живо успеа да остане смирен при силниот потрес. Има над педесет повредени и големи материјални штети. 

Потресот се случи во западна Турција во близина на градот Дузча, на околу 210 километри источно од најголемиот турски град Истанбул. Земјотресот го почувствувале и жителите на главниот град Анкара. За време на земјотресот имало прекин на струјата, но се работи на обновување на снабдувањето. 


Смртоносен земјотрес деновиве имаше и во Индонезија. Бројот на загинати во земјотресот што во понеделникот го погоди индонезискиот остров Јава се искачи на 271, а 40 луѓе се исчезнати.

Можеби ќе ве интересира

Србија ќе воведе санкции за Русија?

Србија ќе воведе санкции за Русија?

Дали САД му врти грб на Албин Курти?

Дали САД му врти грб на Албин Курти?

Кои се 100-те најмоќни луѓе во медиумите во Србија?

Кои се 100-те најмоќни луѓе во медиумите во Србија?

Пленковиќ: Милановиќ „не е ѕвезда само во руските туку и во српските медиуми“

Пленковиќ: Милановиќ „не е ѕвезда само во руските туку и во српските медиуми“

„МИЛАНОВИЌ Е КАКО ОРБАН И ДОДИК“: Британски „Гардијан“ за хрватскиот претседател

„МИЛАНОВИЌ Е КАКО ОРБАН И ДОДИК“: Британски „Гардијан“ за хрватскиот претседател

БОРБЕНОТО ВОЗИЛО „МИЛОШ“ ГО ПРЕПОЛОВИ ЦИТРОЕНОТ КАЈ ПАНЧЕВО: Загина жената возач, ова се први слики од страшната несреќа

БОРБЕНОТО ВОЗИЛО „МИЛОШ“ ГО ПРЕПОЛОВИ ЦИТРОЕНОТ КАЈ ПАНЧЕВО: Загина жената возач, ова се први слики од страшната несреќа

АКО БИДАТ „ФАТЕНИ“ СО АЛКОХОЛ ВО ЈАВНОСТ ИЛИ ВО КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ- КАЗНА ОД 150 ЕВРА: Хрватска ригорозна и за гласна музика на терасите

АКО БИДАТ „ФАТЕНИ“ СО АЛКОХОЛ ВО ЈАВНОСТ ИЛИ ВО КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ- КАЗНА ОД 150 ЕВРА: Хрватска ригорозна и за гласна музика на терасите

НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА: Борбен авион се урна во Јонското Море

НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА: Борбен авион се урна во Јонското Море

ВО СРБИЈА Е ПРИСУТЕН „ФЕРАРИ“ ВИРУСОТ: Лекарка открива кои се симптомите

ВО СРБИЈА Е ПРИСУТЕН „ФЕРАРИ“ ВИРУСОТ: Лекарка открива кои се симптомите