25 Јануари, 2020
0.0157

(ВИДЕО) ПЕКАР ГИ ВООДУШЕВИ СИТЕ: Има вистинска шума на покривот од куќата

Објавено во: Балкан 11 Ноември, 2019

Добрица Васиќ од српскиот град Пирот, по професија пекар, почнал да ја гради својата куќа во 1975 година. Кога дошол до покривот, на ум му дошла идеја дека мора да направи нешто специфично. 

Трудот на Добрица се исплатил, тој ја има најспецифичната куќа со шума на покривот. 

Тој на покривот засадил бршлени, ружи, но и врби. Луѓето се зачудени како тој успеал ова да го оствари, но и да го одржува. Откако се појавија фотографии од куќата на социјалните мрежи, луѓето беа зачудени дека постои такво нешто, и дека не се работи за фотомонтажа. 


Можеби ќе ве интересира

ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА ЗА ЧОВЕКОТ ШТО СИ ПУКАШЕ ВО ГЛАВА - прво го убил професорот кому му должел пари

ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА ЗА ЧОВЕКОТ ШТО СИ ПУКАШЕ ВО ГЛАВА - прво го убил професорот кому му должел пари

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА МАЈКАТА ЧИИ ДЕЧИЊА ЗАГИНАА ВО ПОЖАР - Ја криев од нив запалката, но ете, ја нашле

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА МАЈКАТА ЧИИ ДЕЧИЊА ЗАГИНАА ВО ПОЖАР - Ја криев од нив запалката, но ете, ја нашле

(ВИДЕО) СЕ БАРААТ ТЕЛАТА: Земјотресот во Турција урна згради и уби луѓе

(ВИДЕО) СЕ БАРААТ ТЕЛАТА: Земјотресот во Турција урна згради и уби луѓе

Силен земјотрес во источна Турција

Силен земјотрес во источна Турција

ОСТАВИЛ ПРОШТАЛНО ПИСМО: Koj e мажот кој се самоуби пред Собранието во Белград?

ОСТАВИЛ ПРОШТАЛНО ПИСМО: Koj e мажот кој се самоуби пред Собранието во Белград?

(ВИДЕО) Човек си пукаше во глава пред Парламентот во Белград

(ВИДЕО) Човек си пукаше во глава пред Парламентот во Белград

Од април во Турција ќе се плаќа такса за престој

Од април во Турција ќе се плаќа такса за престој

Земјотрес близу Измир стресе и грчки острови

Земјотрес близу Измир стресе и грчки острови

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае