28 Февруари, 2020
0.0209

(ВИДЕО) КРВАВ ДЕН ВО САРАЕВО: Ја убил својата девојка, и се самоубил пред да го уапсат

Објавено во: Балкан 05 Ноември, 2019

Убиец од Сараево се самоуби за време на полициска потера.

Маж кој е осомничен дека утрово во Сараево убил една, а ранил друга жена се самоуби на територијата на Република Српска. Неофицијално, станува збор за мажот Неџад Чаушевиќ.

Тој е лоциран и пукал кон полициските службеници, при што никој не е повреден, а кога забележал дека има поголем број полициски службеници мажот извршил самоубиство.

Полицајците го нашле неговото напуштено возило, а специјалците го следеле според трагите кон шумскиот дел на планината Бјелашница. Осомничениот утринава околу 7 часот  ја убил својата девојка Санела Трстен, а од залутан куршум е повредена Сенада Мухиќ, работничка во претпријатието „Парк“. Инцидентот се случил пред расадник на оваа сараевска компанија. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Како „Саво од Германија“ во емисија повикува на убиство на Додик

(ВИДЕО) Како „Саво од Германија“ во емисија повикува на убиство на Додик

Илјадници емигранти ја окупираа автобуската станица во Истанбул, тргнуваат кон Европа преку Македонија

Илјадници емигранти ја окупираа автобуската станица во Истанбул, тргнуваат кон Европа преку Македонија

ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА: Се стресоа Драч и Тирана

ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА: Се стресоа Драч и Тирана

СОСТОЈБА ВО БУГАРИЈА: Над 20 луѓе во карантин, се следат сомнителни случаи

СОСТОЈБА ВО БУГАРИЈА: Над 20 луѓе во карантин, се следат сомнителни случаи

(ВИДЕО) ГРАД, ДОЖД, СНЕГ: Невреме ја зафати Хрватска

(ВИДЕО) ГРАД, ДОЖД, СНЕГ: Невреме ја зафати Хрватска

КОЈ И ОД КАДЕ ГО ДОНЕСЕ: Коронавирусот стигна во Грција

КОЈ И ОД КАДЕ ГО ДОНЕСЕ: Коронавирусот стигна во Грција

ЈА ПОСЕТИЛЕ ИТАЛИЈА: Ученици и наставници од Босна се во домашна изолација

ЈА ПОСЕТИЛЕ ИТАЛИЈА: Ученици и наставници од Босна се во домашна изолација

ХРВАТСКА ПОДГОТВЕНА ДА ГИ ЗАТВОРИ ГРАНИЦИТЕ: Изолирани лица поради коронавирус во Риека

ХРВАТСКА ПОДГОТВЕНА ДА ГИ ЗАТВОРИ ГРАНИЦИТЕ: Изолирани лица поради коронавирус во Риека

Курти: Владите на Косово, Црна Гора и Северна Македонија ќе седнат заедно

Курти: Владите на Косово, Црна Гора и Северна Македонија ќе седнат заедно