27 Септември, 2023
0.0250

(ВИДЕО) Кај Белата куќа во Вашингтон брачен пар загина од удар на гром

Објавено во: Свет 05 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Oд удар на гром кај Белата куќа во Вашингтон загинаа двајца луѓе, а уште двајца се повредени. Громот погодил четири лица во близина на стебло, кое се наоѓа на неколку метри од оградата што ја окружува претседателската резиденција.

76-годишниот Џејмс Муелер и 75-годишнаа Дона Муелер починале од повредите по удар на гром во Паркот Лафајет во близина на Белата куќа. Двојката била во туристичка посета, пишува "CNN". Плоштадот Лафајет, јавен парк од седум хектари кој се наоѓа северно од Белата куќа, често е преполн со посетители. 


Можеби ќе ве интересира

Судијата во Њујорк смета дека Доналд Трамп е одговорен за измама

Судијата во Њујорк смета дека Доналд Трамп е одговорен за измама

ДОАЃА „ЕЛ ЊИЊО ЗИМА“: Ниски температури, големи количини врнежи, метеоролозите означија неколку држави како критични

ДОАЃА „ЕЛ ЊИЊО ЗИМА“: Ниски температури, големи количини врнежи, метеоролозите означија неколку држави како критични

СВЕТОТ ЗА ОВА НЕ Е ПОДГОТВЕН: Глобално предупредување

СВЕТОТ ЗА ОВА НЕ Е ПОДГОТВЕН: Глобално предупредување

(ВИДЕО) Шојгу откри кога ќе заврши војната во Украина

(ВИДЕО) Шојгу откри кога ќе заврши војната во Украина

Koja е најдобрата земја за живеење во Европа?

Koja е најдобрата земја за живеење во Европа?

Сопственик на ресторан нуди плата од 11.000 евра, но се уште не може да најде работници

Сопственик на ресторан нуди плата од 11.000 евра, но се уште не може да најде работници

ЛОША ВЕСТ ЗА ПУТИН, НЕМА ПОКАНА ЗА САМИТОТ НА АПЕК - Руски дипломат: „демонстрација на нечесноста на американската страна“

ЛОША ВЕСТ ЗА ПУТИН, НЕМА ПОКАНА ЗА САМИТОТ НА АПЕК - Руски дипломат: „демонстрација на нечесноста на американската страна“

„ПУТИН СО ПОМОШ НА ВУЧИЌ, ПРЕКУ КОСОВО, МОЖЕ ДА ГО ВТУРНЕ БАЛКАНОТ ВО ВОЈНА“: Шокантно тврдење на „Ди Велт“

„ПУТИН СО ПОМОШ НА ВУЧИЌ, ПРЕКУ КОСОВО, МОЖЕ ДА ГО ВТУРНЕ БАЛКАНОТ ВО ВОЈНА“: Шокантно тврдење на „Ди Велт“

(ВИДЕО) Синот на Кадиров тепа човек кој го запалил Куранот

(ВИДЕО) Синот на Кадиров тепа човек кој го запалил Куранот