22 Март, 2023
0.0192

ВАЖЕШЕ ЗА СЕКС СИМБОЛ, АМА НАПРАВИ И ИНТЕРВЈУ СО ФИДЕЛ КАСТРО - почина Џина Лолобриџида на 95 години

Објавено во: Стил 16 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Една од најголемите италијански актерки, Џина Лолобриџида почина денеска во Милано, во 95 година од животот, јави италијанската новинаска агенција АНСА.

Лолобриџида беше филмска актерка, важеше за секс симбол, а се занимаваше и со скулптура, фотографија и новинарство.

Некои од нејзините најзебележителни филмови се „Леб, љубов и соништа“, „Кралот, кралицата и слугата“, „Сервантес“, „Трапез“, „Царска Венера“, „Звонарот од Нотр Дам“, итн…

При крајот на филмската кариера, Лолобриџида почна друга, како фоторепортерка и вајарка, а во 70-тите години од минатиот век, таа успеа да направи интервју со кубанскиот лидер, Фидел Кастро.

Можеби ќе ве интересира

Сѐ во знакот на луксузот: Помалата ќерка на Агнеса го прослави 11-от роденден (ФОТО)

Сѐ во знакот на луксузот: Помалата ќерка на Агнеса го прослави 11-от роденден (ФОТО)