26 Февруари, 2021
0.0205

УЖАС НА СКИЈАЧКАТА ПАТЕКА НА КОЗАРА: Млад човек паднал под машината за рамнење на снегот, се бори за живот

Објавено во: Балкан 14 Јануари, 2021

Некогаш желбата за што поголема зимска авантура може да заврши несреќно.

Млад човек од Бања Лука на 28 години бил сериозно повреден во вторникот вечерта додека скијал на ски-центарот на Козара и неговиот живот е во опасност, дознава Српскаинфо, а пренесува Курир.рс.

Според порталот, младиот човек бил на ноќно скијање со своите пријатели во вторникот, а трагедијата се случила кога ски-лифтот престанал да работи.

„Младиот човек беше речиси на дното од патеката кога жичарата престана да работи. Тој започна да се искачува кон врвот на патеката и во тој момент ратракот, односно машината за рамнење на снегот, започна да ја прави патеката", објаснил изворот Српскаинфо.

Младиот човек го замолил возачот на ратракот да го однесе на врвот на патеката, и тој се качил на автомобилот.

„Додека тие се искачуваа на врвот, делот каде што седеше младиот човек распука и тој падна под ваљаците на ратракот. Во таа прилика тој се здоби со многу тешки и опасни по живот повреди. Во моментов тој се наоѓа во Универзитетскиот клинички центар на Република Српска“, истакнал соговорникот на Српскаинфо.

Можеби ќе ве интересира

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“