19 Октомври, 2019
0.0186

Уличен дефект остави без вода корисници на овие улици

Објавено во: Мои пари 10 Октомври, 2019

Поради уличен дефект ф-2“ на ул. Марко Крале 44, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од истата улица-населба  Бутел. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 11:30 часот до завршување.

Поради дефект на огрлица ( затварач)  од  Ф-125мм на ул.Нов Живот бб на. Шуто Оризари, прекинато водоснабдување  ќе  имаат корисниците од ул.Нов Живот и ул.Гвадалахара од  11:45 часот  до завршување  со техничкиот зафат.  


Можеби ќе ве интересира

Прекинато е водоснабдувањето во повеќе населби

Прекинато е водоснабдувањето во повеќе населби

Прекин во водоснабдувањето на повеќе места низ Скопје

Прекин во водоснабдувањето на повеќе места низ Скопје

Сашка Николова избрана за нов претседател на ИАБ Македонија

Сашка Николова избрана за нов претседател на ИАБ Македонија

Дефектот во Козле е саниран

Дефектот во Козле е саниран

Брендот MAXBET пристигна на македонскиот пазар

Брендот MAXBET пристигна на македонскиот пазар

Прекин на водоснабдувањето во Пржино

Прекин на водоснабдувањето во Пржино

ОТВОРЕН ДЕН ВО ПРОКРЕДИТ БАНКА

ОТВОРЕН ДЕН ВО ПРОКРЕДИТ БАНКА

СОС Детско село со нова кампања „СОС Суперхерои“

СОС Детско село со нова кампања „СОС Суперхерои“

Одбележан Европскиот ден за борба против трговијата со луѓе

Одбележан Европскиот ден за борба против трговијата со луѓе