30 Септември, 2020
0.0197

Тунижанка се породи на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

Објавено во: Балкан 02 Август, 2020

Тунижанка се породи на белградскиот аеродром. 

Државјанка од Тунис роди здраво машко бебе на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, пренесе денеска Српската радио и телевизија (РТС).

Лекарката Даниела Јевтиќ од службата за брза помош изјави за РТС дека пораѓањето започнало на улица, а за само 10 минути завршило во зградата на аеродромот во Белград.

Жената од Тунис родила здраво момче по име Адам. 

„Тимот од аеродромот, докторот и техничарот направија сè, така што ние само го зедовме бебето и ги однесовме во болница. Им посакуваме се најдобро“, рече таа.

Се работи за жена на возраст од 32 години, која на аеродромот пристигнала со својот сопруг за да пречекаат некого. 

Можеби ќе ве интересира

„Систем на семафор“ - вака ќе работат училиштата во Црна Гора

„Систем на семафор“ - вака ќе работат училиштата во Црна Гора

СЛОВЕНЦИТЕ НА ГОТОВС: Moжно е пак да прогласат епидемија

СЛОВЕНЦИТЕ НА ГОТОВС: Moжно е пак да прогласат епидемија

БОЛНИЦИТЕ СЕ ПОЛНАТ: Црна Гора воведува полициски час во повеќе градови

БОЛНИЦИТЕ СЕ ПОЛНАТ: Црна Гора воведува полициски час во повеќе градови

Загина син единец, татко на едно дете: Кога последниот лет во кариерата е последен во животот

Загина син единец, татко на едно дете: Кога последниот лет во кариерата е последен во животот

Лабараториски вирус и билошко оружје: Д-р Грујичиќ за искуството со Ковид-19

Лабараториски вирус и билошко оружје: Д-р Грујичиќ за искуството со Ковид-19

(ВИДЕО) ПОТОП ВО ЦРНА ГОРА: Поплавени делови од Тиват и Котор

(ВИДЕО) ПОТОП ВО ЦРНА ГОРА: Поплавени делови од Тиват и Котор

(ВИДЕО) ВТОРО АПСЕЊЕ НА ЧЛЕН НА ОВК: ЕУЛЕКС го приведе братучедот на Харадинај

(ВИДЕО) ВТОРО АПСЕЊЕ НА ЧЛЕН НА ОВК: ЕУЛЕКС го приведе братучедот на Харадинај

Албанија се тресеше и денеска

Албанија се тресеше и денеска

ВО ЗНАК НА БЛАГОДАРНОСТ: Доналд Трамп доби езеро на Косово

ВО ЗНАК НА БЛАГОДАРНОСТ: Доналд Трамп доби езеро на Косово