29 Ноември, 2023
0.0242

Тројца Македонци украле 150 литри дизел од камион во Словенија

Објавено во: Балкан 13 Мај, 2022

Добивај вести на Viber

Македонци украле 150 литри дизел од паркиран камион во Словенија. 

Taмошните медиуми објавија дека тројца македонски државјани украле 150 литри дизел од паркиран камион „Сканија“. Жител на словенечкото место Бивје ги забележал трите лица кои му биле сомнителни и решил да се јави во полиција. Полицијата фатила двајца од нив, а третиот избегал во кафеана, каде што се криел половина час. Тројцата Македонци престојуваат во Словенија. 

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

АВИОН НА „ЕР СРБИЈА“ ВРАТЕН ОД СКОПЈЕ: Еве кои се причините

АВИОН НА „ЕР СРБИЈА“ ВРАТЕН ОД СКОПЈЕ: Еве кои се причините

ЕВЕ КАКО ЖИВЕАТ АЛБАНЦИТЕ НА КОСОВО: Помеѓу два огна

ЕВЕ КАКО ЖИВЕАТ АЛБАНЦИТЕ НА КОСОВО: Помеѓу два огна

РАЈАНЕР ЌЕ ПОЧНЕ ДА ЛЕТА ОД САРАЕВО: Авиопревозникот ги откри првите пет дестинации

РАЈАНЕР ЌЕ ПОЧНЕ ДА ЛЕТА ОД САРАЕВО: Авиопревозникот ги откри првите пет дестинации

ВАКВО НЕШТО ДОСЕГА НЕ СЕ СЛУЧИЛО ВО БЕЛГРАД: Автобус хармоника се преполови во движење

ВАКВО НЕШТО ДОСЕГА НЕ СЕ СЛУЧИЛО ВО БЕЛГРАД: Автобус хармоника се преполови во движење

„РУСИЈА ИМА ДОЛГОРОЧЕН ПЛАН“, РЕГИОНОТ Е ОД ГОЛЕМА ВАЖНОСТ ЗА НАТО: Можен ли е нов конфликт на Балканот?

„РУСИЈА ИМА ДОЛГОРОЧЕН ПЛАН“, РЕГИОНОТ Е ОД ГОЛЕМА ВАЖНОСТ ЗА НАТО: Можен ли е нов конфликт на Балканот?

НА 16 ГОДИНИ СТАНА САМ СВОЈ ГАЗДА: Овој тинејџер е овчар, има 150 овци и не планира да смени професија

НА 16 ГОДИНИ СТАНА САМ СВОЈ ГАЗДА: Овој тинејџер е овчар, има 150 овци и не планира да смени професија

ВУЧИЌ ДО БУГАРИТЕ: Ни замеруваат што ние сме многу попопуларни од нив во Македонија

ВУЧИЌ ДО БУГАРИТЕ: Ни замеруваат што ние сме многу попопуларни од нив во Македонија

ТЕРИТОРИЈАЛНИ ПРЕТЕНЗИИ: Денот на косовските безбедносни сили се одбележува со амблеми на „Голема Албанија“

ТЕРИТОРИЈАЛНИ ПРЕТЕНЗИИ: Денот на косовските безбедносни сили се одбележува со амблеми на „Голема Албанија“

ДРАЧ КАКО МОНАКО НА ЈАДАРАНОТ, НОВ ПРОЕКТ НА БИЗНИСМЕНОТ АЛАБАР: Ќе се градат 12.000 луксузни апартмани и хотели, места за суперјахти и крузери

ДРАЧ КАКО МОНАКО НА ЈАДАРАНОТ, НОВ ПРОЕКТ НА БИЗНИСМЕНОТ АЛАБАР: Ќе се градат 12.000 луксузни апартмани и хотели, места за суперјахти и крузери