10 Јуни, 2023
0.0237

Трансформација што спасува живот – Петровски си го врати животот по третманот во Жан Митрев клиника

Објавено во: Мои пари 27 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Седумдесет годишен пациент од Битола е уште еден пример кој после лекувањето во Жан Митрев клиника, успешно се избори со прекумерната тежина. Петровски по поминати само 3 недели во Жан Митрев клиника веќе може самиот да се движи и да го продолжи животот без ризикод многу други болести предизвикани од дебелината.

Тој беше хоспитализиран во сериозна здравствена состојба со прекумерна тежина и огромни тешкотии во дишењето. Со соодветни третмани,комбиниран медицински пристап и диететски режим, изгуби повеќе од 20 килограми.Се чувствува многу подобро и ја напушти клиниката со ветување дека строго ќе се придржува на дадените препораки.

„Дојдов на лекување во Жан Митрев Клиника затоа што имав големи проблеми, мака со дишењето, ставив многу кила. Дојдов со 147 килограми, а сега, за 3 недели тежината е намалена на 127, а тоа е среќа. Сега дишењето ми е во ред и се чувствувам одлично“, вели Петровски.

Трансформацијата на нашиот 70годишен пациент од Битола кој се избори со оваа болест на денешницата е на линкотhttps://www.youtube.com/watch?v=wQvtOduaukUПогледнете го неговото сведоштво.


ПР Објава

Можеби ќе ве интересира

„КАМ“ останува најпосакуван работодавач – го зголемува регресот за годишен одмор на 37.600 денари за сите вработени

„КАМ“ останува најпосакуван работодавач – го зголемува регресот за годишен одмор на 37.600 денари за сите вработени

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денескa изнесува 85,56 евра за мегават час, на МЕМО 79 евра за мегават час

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денескa изнесува 85,56 евра за мегават час, на МЕМО 79 евра за мегават час

Халки штедна книшка како подарок за крајот на успешната учебна година

Халки штедна книшка како подарок за крајот на успешната учебна година

Сојузот на здруженија на дијабетичари препорачува: Баланс+ јогурт за одржување на дигестивното здравје на лицата со дијабетес

Сојузот на здруженија на дијабетичари препорачува: Баланс+ јогурт за одржување на дигестивното здравје на лицата со дијабетес

Промоција на „Варшавската срна“ од Мимоза Ристова во Музејот на Град Скопје

Промоција на „Варшавската срна“ од Мимоза Ристова во Музејот на Град Скопје

ВИДЕОЛОТАРИЈА ГО ДОБИ СЕРТФИКАТОТ ОД ЕВРОПСКАТА АСОЦИЈАЦИЈА НА ЛОТАРИИ ЗА ОДГОВОРНО ПРИРЕДУВАЊЕ НА ИГРИ НА СРЕЌА

ВИДЕОЛОТАРИЈА ГО ДОБИ СЕРТФИКАТОТ ОД ЕВРОПСКАТА АСОЦИЈАЦИЈА НА ЛОТАРИИ ЗА ОДГОВОРНО ПРИРЕДУВАЊЕ НА ИГРИ НА СРЕЌА

Меѓународните банкарски групи одржуваат силна позиција на Западен Балкан и покрај геополитичките предизвици, но заострувањето на условите за снабдување зема данок

Меѓународните банкарски групи одржуваат силна позиција на Западен Балкан и покрај геополитичките предизвици, но заострувањето на условите за снабдување зема данок

Околу 2700 неформални собирачи на отпад треба да се групираат во групи и да даваат услуги на ЈКП или општините

Околу 2700 неформални собирачи на отпад треба да се групираат во групи и да даваат услуги на ЈКП или општините

Наскоро: Скопје добива најнов и најсовремен салон за мебел од домашно производство

Наскоро: Скопје добива најнов и најсовремен салон за мебел од домашно производство