21 Септември, 2023
0.0236

Трамп го возвраќа ударот, негов соработник објави фотографии од голиот Хантер Бајден со проститутки

Објавено во: Свет 09 Јуни, 2023

Добивај вести на ViberНов „хит“ на Џо Бајден во пресрет на претседателските избори во САД - Илјадници фотографии од неговиот син, на кои е прикажан гол, како се дрогира и има секс со проститутки.

Пред неколку дена, екстремно десничарскиот „интернет активист“ и поранешен советник на Доналд Трамп - кога тој беше претседател на САД - Гарет Зиглер, најави дека ќе постави 10.000 украдени датотеки на Интернет - меѓу нив и илјадници засрамувачки фотографии од Хантер Бајден – син на Џо Бајден – да му даде до знаење на „американскиот народ што всушност е првото семејство на САД“.

Циглер тогаш изјави дека е во процес на уредување на сликите и „замаглување на гениталиите на Хантер Бајден и женските лица“.

Сега, преку екстремно десничарската непрофитна организација Марко Поло, Зиглер на веб-страницата bidenlaptopmedia.com постави 8.864 фотографии од синот на американскиот претседател, на кои - меѓу другото - е прикажан гол, како се дрогира и има секс со проститутки.

Сè уште има семејни фотографии на Хантер Бајден, како и слики кои содржат приватни информации како банкарски податоци и броеви за социјално осигурување, но тие се дигитално уредени.

Досиејата биле на украдениот лаптоп на Хантер Бајден. Фотографиите се датирани помеѓу 2008 и 2019 година и се направени од различни локации вклучувајќи ги Хаваи, Кина, Лондон, Париз, Рим и САД.

„Работата број еден што нè интересира е вистината и транспарентноста“, изјави 28-годишниот Зиглер за Fox News Digital (исто така „про-Трамп“).


Можеби ќе ве интересира

ПРВ ИЗВЕШТАЈ НА СЗО ЗА ВИСОКИОТ КРВЕН ПРИТИСОК: Правилен третман на хипертензијата може да спречи 76 милиони смртни случаи

ПРВ ИЗВЕШТАЈ НА СЗО ЗА ВИСОКИОТ КРВЕН ПРИТИСОК: Правилен третман на хипертензијата може да спречи 76 милиони смртни случаи

ДАЛИ Е ОВА ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА ЗЕЛЕНСКИ? Слабее западната поддршка за Украина

ДАЛИ Е ОВА ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА ЗЕЛЕНСКИ? Слабее западната поддршка за Украина

ШОК ЗА ЗЕЛЕНСКИ, ДОБРА ВЕСТ ЗА ПУТИН: Најголемиот сојузник на Киев престанува со поддршката, еве што направи „драмата со житото“

ШОК ЗА ЗЕЛЕНСКИ, ДОБРА ВЕСТ ЗА ПУТИН: Најголемиот сојузник на Киев престанува со поддршката, еве што направи „драмата со житото“

Загинаа руски војници во Нагорно - Карабах

Загинаа руски војници во Нагорно - Карабах

(ВИДЕО) Изгоре складиште со гориво во Сочи по напад со дрон

(ВИДЕО) Изгоре складиште со гориво во Сочи по напад со дрон

„ВРИЕ“ ВО ЛИБИЈА ПОРАДИ ПОПЛАВИТЕ: Либијците ја запалија куќата на градоначалникот на Дерна

„ВРИЕ“ ВО ЛИБИЈА ПОРАДИ ПОПЛАВИТЕ: Либијците ја запалија куќата на градоначалникот на Дерна

Ким Џонг Ун конечно се врати од Русија по денови патување со оклопниот воз

Ким Џонг Ун конечно се врати од Русија по денови патување со оклопниот воз

NEURALINK НА ИЛОН МАСК БАРА ЛУЃЕ СО ПАРАЛИЗА: Ќе се тестираат мозочните импланти

NEURALINK НА ИЛОН МАСК БАРА ЛУЃЕ СО ПАРАЛИЗА: Ќе се тестираат мозочните импланти

ЛАВРОВ ПРИСТИГНА ВО ЊУЈОРК: Прва посета од почетокот на конфликтот во Украина, ќе седне на иста маса со Зеленски (ВИДЕО)

ЛАВРОВ ПРИСТИГНА ВО ЊУЈОРК: Прва посета од почетокот на конфликтот во Украина, ќе седне на иста маса со Зеленски (ВИДЕО)