18 Јули, 2024
0.0389

ТРАГЕДИЈА ВО СОСЕДСТВОТО: млада Македонка загина во сообраќајка во Грција (ВИДЕО)

Објавено во: Балкан 21 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Македонка на возраст од 30 години загина во тешка сообраќајка која денеска се случила во близина на Солун. Во несреќата се повредени уште три млади девојки исто така од Македонија. 

Сообраќајката како што јавуваат грчките медиуми е на патот Игнација, надвор од Нисели во близина на Солун. Според информациите на сајтот Вериотис.гр, 30-годишна жена е мртва, две од нејзините сопатнички се пренесени во болницата во Верија, а третата во Солун.


Според грчките медиуми, во болницата во Верија се пренесени 27-годишна жена во тешка состојба која моментално е на операција и 25- годишна жена која е вон животна опасност. Покрај тоа, четвртата жена од првото возило во кое биле македонските државјанки, била интубиирана од спасувачите на ЕКАБ на местото на несреќата и веднаш била префрлена во болница во Солун, бидејќи нејзината состојба била многу тешка. Во болницата во Верија со полесни повреди е пренесен и 74-годишен маж, возач на вториот автомобил.

Неофицијални, повредените жени се битолчанки кои патувале за Солун.

Според грчките медиуми, сообраќајката се случила на пет километри по излезот Нисели во правец на Солун кога се судриле две возила. За извлекување на девојките од првото возило била потребна помош од пожарникари кои ги пресекла вратите за да можат да ги извлечат.

Сообраќајот бил во прекин додека повредените со возило на Брза помош не биле пренесени во болница и возилата биле преместени покрај патот.

Фото: Принскрин/Јутуб

Можеби ќе ве интересира

МEДУЗИТЕ ГО ПРЕПЛАВИЈА ЦЕЛ ЈАДРАН, ТУКА СЕ И НАЈОТРОВНИТЕ: „Ако ве допрат, може трајно да останат лузни на кожата“

МEДУЗИТЕ ГО ПРЕПЛАВИЈА ЦЕЛ ЈАДРАН, ТУКА СЕ И НАЈОТРОВНИТЕ: „Ако ве допрат, може трајно да останат лузни на кожата“

ДЕСЕТ ВОЗИЛА И 22 ПОЖАРНИКАРИ ГО ГАСАТ ПОЖАРОТ НА ЕВЗОНИ: Границата е затворена

ДЕСЕТ ВОЗИЛА И 22 ПОЖАРНИКАРИ ГО ГАСАТ ПОЖАРОТ НА ЕВЗОНИ: Границата е затворена

„ПОЖАР НА ГРЧКА ГРАНИЦА“: Деталите се споделуваат во групата „Грција инфо“

„ПОЖАР НА ГРЧКА ГРАНИЦА“: Деталите се споделуваат во групата „Грција инфо“

НОВИ ПРАВИЛА НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: Ригорозни казни и до 200.000 евра, а непослушните локални жители ги „ловат“ со дронови

НОВИ ПРАВИЛА НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: Ригорозни казни и до 200.000 евра, а непослушните локални жители ги „ловат“ со дронови

Во Србија снимено страшно торнадо! Погледнете го морничавото видео кое се шири на социјалните мрежи!

Во Србија снимено страшно торнадо! Погледнете го морничавото видео кое се шири на социјалните мрежи!

„ЧОВЕКОТ НЕ ИЗЛЕГУВАШЕ НАДВОР“, ВЕЛАТ СОСЕДИТЕ, ИМАЛО И НЕПОДНОСЛИВА СМРДЕА - најнови детали од ужасот во Нови Сад

„ЧОВЕКОТ НЕ ИЗЛЕГУВАШЕ НАДВОР“, ВЕЛАТ СОСЕДИТЕ, ИМАЛО И НЕПОДНОСЛИВА СМРДЕА - најнови детали од ужасот во Нови Сад

ХОРОР ВО НОВИ САД - питбултериер го убил својот сопственик, синот не можел да влезе во станот и повикал полиција и брза помош

ХОРОР ВО НОВИ САД - питбултериер го убил својот сопственик, синот не можел да влезе во станот и повикал полиција и брза помош

Двајца Турци загинаа откако стапнале во уличен вир со струја

Двајца Турци загинаа откако стапнале во уличен вир со струја

Гарапетритис по НАТО самитот: Власта во Северна Македонија систематски го крши Преспанскиот договор

Гарапетритис по НАТО самитот: Власта во Северна Македонија систематски го крши Преспанскиот договор