01 Октомври, 2023
0.1883

ТРАГЕДИЈА ВО ЦРНА ГОРА: Баба со внукот скокнала во реката Морача

Објавено во: Балкан 20 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Во Црна Гора, баба со внукот скокнала во река, по што таа починала, а бебето го спасиле. 

Ова се случи денеска во Подгорица кога жена и машко бебе скокнаа во реката Морача. Како што неофицијално информираат од полицијата за порталот Побједа, се сомневаат дека се работи за самоубиство.

Побједа објави дека работниците на градското претпријатие „Зеленило“ Алфи Ибрахимовиќ и Алмир Мујак го извлекле и спасиле бебето од реката.

Ибрахимовиќ и Мујак извршувале редовни работни задачи во близина на мостот Блаж кога виделе дека бебето паднало во  реката. Со брза реакција успеале да го извлечат детето на брегот. Детето било без свест, а албанскиот пратеник во шведскиот парламент Аднан Дибрани, кој случајно се нашол на лице место, успеал да ја истисне водата од белите дробови на момчето и да го врати во живот.

Можеби ќе ве интересира

КУЌА НА МОРЕ ЗА 100.000 ЕВРА ЈА НАПРАВИ ЦРНА ГОРА ТОП ДЕСТИНАЦИЈА ЗА КУПУВАЊЕ НЕДВИЖЕН ИМОТ: Експертот Мекмахон кажа кои се и другите топ локации

КУЌА НА МОРЕ ЗА 100.000 ЕВРА ЈА НАПРАВИ ЦРНА ГОРА ТОП ДЕСТИНАЦИЈА ЗА КУПУВАЊЕ НЕДВИЖЕН ИМОТ: Експертот Мекмахон кажа кои се и другите топ локации

СМРТОНОСНАТА ДРОГА „ЗОМБИ“ ПРИСТИГНА ВО РЕГИОНОТ: Предозирања во Хрватска со супстанцата која е 50 пати поопасна од хероинот

СМРТОНОСНАТА ДРОГА „ЗОМБИ“ ПРИСТИГНА ВО РЕГИОНОТ: Предозирања во Хрватска со супстанцата која е 50 пати поопасна од хероинот

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО АНКАРА, ЕДНО ЛИЦЕ СЕ РАЗНЕСЕ, ДРУГИОТ Е НЕУТРАЛИЗИРАН: Има повредени полицајци, цела Турција се крена на нозе

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО АНКАРА, ЕДНО ЛИЦЕ СЕ РАЗНЕСЕ, ДРУГИОТ Е НЕУТРАЛИЗИРАН: Има повредени полицајци, цела Турција се крена на нозе

„ДА МИ СЕ ОТСЕЧЕ РАКАТА ШТО ГЛАСАВ ЗА ТЕБЕ“: Жител на Волос му се развика на градоначалникот, а тој го удри по глава (ВИДЕО)

„ДА МИ СЕ ОТСЕЧЕ РАКАТА ШТО ГЛАСАВ ЗА ТЕБЕ“: Жител на Волос му се развика на градоначалникот, а тој го удри по глава (ВИДЕО)

ТИРАНА СЕ ПОФАЛИ СО РЕКОРДЕН БРОЈ ПАТНИЦИ: Гужви на аеродромот во главниот град на Албанија

ТИРАНА СЕ ПОФАЛИ СО РЕКОРДЕН БРОЈ ПАТНИЦИ: Гужви на аеродромот во главниот град на Албанија

КОСОВО ОНЛАЈН: Косовски полицајци навредувале, пцуеле и претепале тројца млади Срби во Зубин Поток

КОСОВО ОНЛАЈН: Косовски полицајци навредувале, пцуеле и претепале тројца млади Срби во Зубин Поток

(ВИДЕО) СО ТРАКТОРИ И ЛОПАТИ ЧИСТАТ КАЛ: Грчки град по поплавите изгледа како да е бомбардиран

(ВИДЕО) СО ТРАКТОРИ И ЛОПАТИ ЧИСТАТ КАЛ: Грчки град по поплавите изгледа како да е бомбардиран

СРБИЈА НЕ ГО ИСПОРАЧА НА УКРАИНА: Осуден Андреј Наумов од СБУ фатен на македонско - српската граница со пари и накит

СРБИЈА НЕ ГО ИСПОРАЧА НА УКРАИНА: Осуден Андреј Наумов од СБУ фатен на македонско - српската граница со пари и накит

ТЕЛОТО НА УЛИЦА ГО НАШЛА ЌЕРКАТА: Жената од Владичин Хан сакала да се разведе од сопругот кој ја избодел во вратот

ТЕЛОТО НА УЛИЦА ГО НАШЛА ЌЕРКАТА: Жената од Владичин Хан сакала да се разведе од сопругот кој ја избодел во вратот