25 Април, 2024
0.0240

ТОЈ Е НАЈБОГАТ АЛБАНЕЦ НА БАЛКАНОТ! Купил вила од 4 милиони евра во Белград, не знае ни колку коли има, а еве како заработува толку пари

Објавено во: Финансии, Македонија, Балкан 27 Февруари, 2024

Добивај вести на Viber

Балканот е домаќин на неверојатни приказни, а една од најновите кои го привлекуваат вниманието на јавноста е приказната за Шенки Маслани, попознат како Шенки Версаче. Овој Албанец од Северна Македонија стана препознатлив затоа што се што прави е под покровителство на препознатливиот бренд - „Версаче“, пишува српски Блиц. 

Имено, Шенки Версаче стана интересен за јавноста поради необичниот начин на живот кој редовно го споделува на социјалните мрежи. Шенки Маслани, како што е неговото вистинско име, живее во раскош, а неговиот луксузен начин на живот вклучува автомобили, вили, скапа облека и сопствено кафуле, сето тоа обележано со препознатливите мотиви на брендот Версаче.

Шенки Версаче е и татко на три деца на кои несебично им ги обезбедува сите привилегии од своето богатство.

Неговиот дом, од мебел до постелнина, зрачи со препознатливиот стил на брендот Версаче.

Изградена куќа посветена на брендот Версаче

Живее во селото Арачинова, скопско, каде изградил куќа целосно посветена на брендот „Версаче“. Неговата облека, накит и секојдневни предмети, како чаши и чинии, го носат белегот на овој престижен моден бренд.

На прашањето од каде има толку пари, Шенки вели дека заработува од продажба на автомобили на неговиот голем паркет, нагласувајќи дека тоа го прави со години. Секој негов автомобил е персонализиран според неговиот вкус, со препознатливи дезени на марката „Версаче“.

Покрај тоа, Шенки Версаче отвори кафуле во својот роден град, чија внатрешност е исто така украсена со мотиви на брендот Версаче. Мебел од различни делови на светот, скапи завеси и мени приспособено на брендот создаваат луксузно искуство за посетителите.

Платил 4 милиони евра за куќа во Белград!

Со својата страст за брендот „Версаче“ и бескомпромисен начин на живот, Шенки Маслани стана еден од најбогатите Албанци на Балканот. Љубовта кон луксузот не се манифестира само во автомобилите, куќите и облеката, туку и во ситници како влечки кои ги плаќа 540 евра или долна облека која чини 188 евра.

И покрај неверувањето на многумина, Шенки Версаче тврди дека се што поседува е резултат на долгогодишна работа и труд и дека е горд на својот успех. Својот дом во Белград, за кој платил 4 милиони евра, го смета за место каде ќе ужива во убавината на српската природа, но и ќе ги организира најлуксузните забави.

Овој балкански милионер ја заинтригира јавноста со својот неверојатен начин на живот, а во исто време предизвикува различни реакции кај луѓето кои ја следат неговата приказна на социјалните мрежи.

Блиц.рс

Можеби ќе ве интересира

АМЕРИКА МОЖЕ ДА СЕ СООЧИ СО СТАГФЛАЦИЈА: директорот на JPMorgan Chase предупредува „економијата на САД се враќа на проблемите од 70-тите“

АМЕРИКА МОЖЕ ДА СЕ СООЧИ СО СТАГФЛАЦИЈА: директорот на JPMorgan Chase предупредува „економијата на САД се враќа на проблемите од 70-тите“

ВТОР МЕСЕЦ ПО РЕД ПАЃААТ - проесечната нето плата 39.276 денари, еве во кои сектори има најголемо намалување

ВТОР МЕСЕЦ ПО РЕД ПАЃААТ - проесечната нето плата 39.276 денари, еве во кои сектори има најголемо намалување

АКО ВЕЌЕ „ГЛАВАМ“ ВО БАНКА, БАРЕМ НЕКА БИДЕ ЗА ДА СИ КУПАМ СТАН - голем пораст на станбените кредити, еве колку должат граѓаните

АКО ВЕЌЕ „ГЛАВАМ“ ВО БАНКА, БАРЕМ НЕКА БИДЕ ЗА ДА СИ КУПАМ СТАН - голем пораст на станбените кредити, еве колку должат граѓаните

ДА СЕ ОДАНОЧАТ ТРИТЕ ИЛЈАДИ НАЈБОГАТИ ВО СВЕТОТ, А ПАРИТЕ ДА ОДАТ ДИРЕКТНО КАЈ СИРОМАШНИТЕ - еве го планот на една нобеловка

ДА СЕ ОДАНОЧАТ ТРИТЕ ИЛЈАДИ НАЈБОГАТИ ВО СВЕТОТ, А ПАРИТЕ ДА ОДАТ ДИРЕКТНО КАЈ СИРОМАШНИТЕ - еве го планот на една нобеловка

ЕВЕ КАДЕ ГИ ВЛОЖУВААТ СВОИТЕ ПАРИ 0,001 ПРОЦЕНТ ОД НАЈБОГАТИТЕ: Живеат поинаку од остатокот од светот

ЕВЕ КАДЕ ГИ ВЛОЖУВААТ СВОИТЕ ПАРИ 0,001 ПРОЦЕНТ ОД НАЈБОГАТИТЕ: Живеат поинаку од остатокот од светот

ДЕНАРОТ ГО „ПРЕТРКА“ ЕВРОТО, ИСТОРИСКИ МИГ ЗА ГРАЃАНСКИТЕ ЗАШТЕДИ - колку пари чуваат македонските граѓани во банка

ДЕНАРОТ ГО „ПРЕТРКА“ ЕВРОТО, ИСТОРИСКИ МИГ ЗА ГРАЃАНСКИТЕ ЗАШТЕДИ - колку пари чуваат македонските граѓани во банка

Николоски на средби во СБ – Продолжуваме со спроведување на реформите дефинирани со нашите партнери, 695 милиони долари поддршка од СБ

Николоски на средби во СБ – Продолжуваме со спроведување на реформите дефинирани со нашите партнери, 695 милиони долари поддршка од СБ

БЕРЗИТЕ СО ГОЛЕМИ ЗАГУБИ - индексот S&P 500 падна петти ден по ред

БЕРЗИТЕ СО ГОЛЕМИ ЗАГУБИ - индексот S&P 500 падна петти ден по ред

МАКЕДОНЦИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА НА ГОЛЕМИ МАКИ – најевтина кирија е 1.000 евра, во големите градови уште поскапо

МАКЕДОНЦИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА НА ГОЛЕМИ МАКИ – најевтина кирија е 1.000 евра, во големите градови уште поскапо