12 Јуни, 2024
0.0274

СТАНА КРАЛ НА НЕДВИЖНОСТИТЕ - познат српски трубач гради 17 луксузни вили на Златибор, еве кога ќе бидат вселиви

Објавено во: Економија 26 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Најпопуларниот трубач Дејан Петровиќ, кој своевремено постигна голем успех на српската музичка сцена, за Курир.рс проговори за новиот бизнис во Златибор. За време на пандемијата размислувал што може да направи, кога еден пријател му предложил идеја да изгради населба на Златибор.

- За време на короната, заедно со сопругата, покрај оваа работа што ја работам, размислував и за започнување бизнис. Се разбира, оваа работа е секогаш мој приоритет и сакам да ја работам оваа работа. Подоцна таму се појави мојот долгогодишен пријател, кој изрази желба заедно да влеземе во тој бизнис. Градиме 17 луксузни куќи, вили, од кои две ги чуваме за себе. Мојот пријател ќе добие една куќа за себе, а јас и мојата сопруга ќе имаме друга куќа - изјави Дејан.

- Во иднина планираме да се преселиме и да живееме на Златибор. Сакам пензионерските денови да ги поминам на Златибор - додава Петровиќ, а потоа објасни до каде се работите.

- Ја покриваме петтата куќа, се оди според планот. Задоволен сум од напредокот на работите. Кога ќе заврши сето ова, не планирам да се впуштам во градежни работи, туку ќе живеам од оваа моја работа, како што работев досега - рече Дејан, кој на крајот откри дека според планот, вилите би бил вселиви во пролетта 2025 година.

Курир.рс

Можеби ќе ве интересира

Германските компании бараат добавувачи меѓу балканските компании

Германските компании бараат добавувачи меѓу балканските компании

ПОСКАПЕ ЛЕБОТ И ДЕЛ ОД ПЕЦИВАТА - еве кои се причините и какви се очекувањата за следниот период

ПОСКАПЕ ЛЕБОТ И ДЕЛ ОД ПЕЦИВАТА - еве кои се причините и какви се очекувањата за следниот период

„ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО СЕМЕЈСТВОТО НА VDL“: новите сопственици на „Ван Хол“ со официјален поздрав до вработените во Македонија

„ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО СЕМЕЈСТВОТО НА VDL“: новите сопственици на „Ван Хол“ со официјален поздрав до вработените во Македонија

Предизвиците и решенијата на енергетските компании во време на енергетска транзиција

Предизвиците и решенијата на енергетските компании во време на енергетска транзиција

Мицкоски: Зоран Ставрески е врвен експерт

Мицкоски: Зоран Ставрески е врвен експерт

Народна банка не попушта, нема намалување на каматните стапки

Народна банка не попушта, нема намалување на каматните стапки

КОИ СЕ ТРИТЕ ДАМИ КОИ ДОАЃААТ НА РАКОВОДНИ ПОЗИЦИИ - жените полека ги преземаат финансиите во најголемите компании

КОИ СЕ ТРИТЕ ДАМИ КОИ ДОАЃААТ НА РАКОВОДНИ ПОЗИЦИИ - жените полека ги преземаат финансиите во најголемите компании

Хрватска со најмал број на невработени од осамостојувањето

Хрватска со најмал број на невработени од осамостојувањето

ГЛЕДАТЕ ЛИ НЕТФЛИКС: Се подготвува најголемата промена во последните 10 години

ГЛЕДАТЕ ЛИ НЕТФЛИКС: Се подготвува најголемата промена во последните 10 години