13 Јуни, 2024
0.7405

Специјална понуда за врабoтените во образование

Објавено во: Мои пари 30 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Образовните работници имаат една од најодговорните задачи со својата грижа за идните генерации на млади луѓе на кои останува иднината. За да им се заблагодариме за сé што прават, на крајот од јануари одлучивме да креираме специјална понуда само за нив – бесплатна Mastercard картичка со секој одобрен кредит. На 30.01 и 31.01 во периодот од 12 до 17 часот, сите вработени во образовниот сектор, кои ќе аплицираат и добијат одобрен кредит во ИутеКредит Македонија, ќе имаат можност да добијат бесплатна картичка и бесплатна достава на локација по нивен избор.

ИутеКредит Македонија соработува со Mastercard од 2019 година и до сега има издадено над 40.000 картички за своите корисници. ИутеКредит Македонија е единственото финансиско друштво во Македонија и регионот кое има договор со финансиски бренд како Mastercard. Картичката овозможува исплата на кредитот без разлика каде се наоѓа клиентот, во рок од само неколку минути по одобрувањето. Со неа може да се повлекува готовина од банкомати во Македонија и странство, да се купува и плаќа онлајн. Дополнително, ИутеКредит, честопати организира и наградни игри со атрактивни награди за корисниците на Mastercard.

За да ја добиете својата нова Mastercard картичка, аплицирајте за кредит на www.iutecredit.mk, преку мобилната апликација MyIute, на телефон 13 333 или во некоја од нашите експозитури.

Можеби ќе ве интересира

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“, МЕДИЦИНСКИ ПАРТНЕР НА ФК "ВАРДАР"

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“, МЕДИЦИНСКИ ПАРТНЕР НА ФК "ВАРДАР"

ДОБРАТА КАМАТА ОД ДАЛЕКУ СЕ ГЛЕДА! Шпаркасе Банка со нова понуда за Депозит Плус

ДОБРАТА КАМАТА ОД ДАЛЕКУ СЕ ГЛЕДА! Шпаркасе Банка со нова понуда за Депозит Плус

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

Како да се отстрани непријатниот мирис на цигарите од домот?

Како да се отстрани непријатниот мирис на цигарите од домот?

Најдобрите светски тимови повторно се гости на РФМ

Најдобрите светски тимови повторно се гости на РФМ

Забави со познати домашни џез музичари во гурманската авенија на Diamond Mall

Забави со познати домашни џез музичари во гурманската авенија на Diamond Mall

Успешни приказни, врвни професионалци, млади лидери, размена на идеи – се одржа втората конференција „Чувари на мудроста“

Успешни приказни, врвни професионалци, млади лидери, размена на идеи – се одржа втората конференција „Чувари на мудроста“

Балансирана и здрава цревна флора со пробиотски јогурт

Балансирана и здрава цревна флора со пробиотски јогурт

СТРУЖАНЕЦ ГО ОСВОИ НАЈПОСАКУВАНИОТ СУПЕР МИЛИОНЕР ВРЕДЕН 7.891.340 ДЕНАРИ

СТРУЖАНЕЦ ГО ОСВОИ НАЈПОСАКУВАНИОТ СУПЕР МИЛИОНЕР ВРЕДЕН 7.891.340 ДЕНАРИ