18 Јули, 2024
0.0256

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Објавено во: Мои пари 20 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Настан наменет за IQOS корисници во бутикот во Diamond Mall, кадечленовите во IQOS Club имаа можност да собираат бонус поени во натпреварот за Together X искуството во Токио и одблиску да се запознаат со првата IQOSILUMAлимитиранаедиција- Neon Purple.

Откако ги отвори вратите во Diamond Mall, најголемиот IQOS бутик во Македонија не е само место на достапност и поддршка за сите корисници на алтернативите без чад, туку и центар на различни интересни активности наменети токму за нив.

Така беше и овој пат, како дел од низата активности посветени на десетгодишнината од постоењето на IQOS, корисниците имаа можност да собираат поени преку IQOS Club кои ги носат поблиску во трката за TogetherXискуството во Токио, кое ќе се случи во октомври. За потсетување,IQOS Clubе платформа преку која сите IQOS корисници може да собираат поени преку присуство на настани и различни активации и механизми, а оваа година главната дестинација е IQOS TogetherX искуство во Токио.

На настанот збогатен со инспиративен DJ сет, сите IQOS корисници, полнолетни пушачи и корисници на производи кои содржат никотин, имаа можност одблиску да се запознаат со првата IQOSILUMAлимитиранаедиција- Neon Purple и да го персонализираат својот уред со помош на специјално дизајнирана машина за гравирање и секако, да го доживеат неочекуваното. 

ЛимитиранаедицијаNeon Purple донесува една нова возбудлива енергија на неон виолетови нијанси, а сите три модели на IQOS ILUMA NEON можат да се пофалат со анодизиран алуминиум, надворешноста на уредот е во елегантна виолетова боја, додека внатрешноста е обоена со силна магента нијанса. Како и кај претходните верзии на ILUMAуреди,нема остатоци од тутун, нема потреба од чистење,што овозможува севкупно подобро и почисто корисничко искуство.Повеќе информации за оваа лимитирана едиција, може да најдете навеб-страницата на IQOS или на продажните места.

Оваа година IQOS ја прославува десетгодишнината од своето постоење.  Од своето основање, IQOS на возрасните пушачи им обезбедува подобра алтернатива од продолжување со пушењето цигари, користејќи иновативна технологија која загрева, наместо да согорува, без чад, пепел и со помалку непријатни мириси.


ПР Објава


Можеби ќе ве интересира

СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА ЗА БИЗНИСИТЕ - Зајакнување на македонските компании за пренасочување кон соларна енергија

СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА ЗА БИЗНИСИТЕ - Зајакнување на македонските компании за пренасочување кон соларна енергија

Капитал ассет менаџмент рамо до рамо со врвни светски аналитички институции

Капитал ассет менаџмент рамо до рамо со врвни светски аналитички институции

ПроКредит Куманово на нова локација во строгиот центар на градот

ПроКредит Куманово на нова локација во строгиот центар на градот

Осигурајте го домот: Топлото време е совршено за релаксација, но малку невнимание треба за пожар!

Осигурајте го домот: Топлото време е совршено за релаксација, но малку невнимание треба за пожар!

Силк Роуд банка во соработка со УНДП и ИОМ нуди кредит за обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност со можност за грант до 30 отсто

Силк Роуд банка во соработка со УНДП и ИОМ нуди кредит за обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност со можност за грант до 30 отсто

Добро позната и најпосетувана - Која грчка плажа плени со своите карактеристики на море, планина и велелепни погледи кои пленат воздишки?

Добро позната и најпосетувана - Која грчка плажа плени со своите карактеристики на море, планина и велелепни погледи кои пленат воздишки?

Голем успех: Hisense постигна двоцифрен раст на приходите во првата половина од годината

Голем успех: Hisense постигна двоцифрен раст на приходите во првата половина од годината

ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА СПОНЗОР НА МК ЕНДУРО ТЕАМ ВОДНО СКОПЈЕ

ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА СПОНЗОР НА МК ЕНДУРО ТЕАМ ВОДНО СКОПЈЕ

mSTART Kalimera од МТЕЛ бидејќи секој ден на море заслужува пост

mSTART Kalimera од МТЕЛ бидејќи секој ден на море заслужува пост