31 Јануари, 2023
0.0235

СЛИКАНА Е КАКО ТУРКА КОЛИЧКА - поранешната девојка на принцот Хари, Кресида Бонас го роди своето прво бебе

Објавено во: Стил 29 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Принцот Хари обично изгледа мрзливо кога ќе се види во јавноста овие денови, но неговата поранешна девојка Кресида Бонас има причина да биде весела.

Актерката и модел (33) го роди своето прво дете.

Таа е видена како ја турка количката со своето бебе додека таа и нејзиниот сопруг, Хари Вентворт Стенли (33) се шетаат во Западен Лондон.

Кресида, која излегуваше со војводата од Сасекс две години до 2014 година, јавно не го објави името и полот на своето дете.

Таа се омажи за Вентворт Стенли, кој е партнер во инвестициска фирма за имот, во 2020 година. Тој е син на Маркионесата од Милфорд Хевен.

Среќната вест на Кресида доаѓа девет месеци откако и другата поранешна долгогодишна девојка на принцот Хари, Челси Дејви, роди момче со нејзиниот нов сопруг, хотелиерот Сем Катмор-Скот.

Принцот Хари и Кресида се разделија во 2014 година, наводно затоа што на Кресида ѝ здосадило „лупата“ што ја следела врската со член на кралското семејство.

Сепак, парот останува во добри односи и се дружи во слични кругови, меѓу најблиските пријатели на Кресида, принцезата Евгенија, која ја претстави двојката.

Извор: Dailymail

Можеби ќе ве интересира

ПАРФЕМ СО 2 ГИНИСОВИ РЕКОРДИ ПРОДАДЕН ЗА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! Шишето е украсено со дијаманти и бисери

ПАРФЕМ СО 2 ГИНИСОВИ РЕКОРДИ ПРОДАДЕН ЗА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! Шишето е украсено со дијаманти и бисери

Поентата на овој наш живот е да бидеме репродуктивни, да ни се шири семејството: Ексклузивно интервју со Цеца Ражнатовиќ за Женски магазин

Поентата на овој наш живот е да бидеме репродуктивни, да ни се шири семејството: Ексклузивно интервју со Цеца Ражнатовиќ за Женски магазин

ОВОЈ ЦВЕТ ТРЕБА ДА СЕ ИМА ВО СТАНОТ - ги брка лошите луѓе и депресијата, а ги чува добрите односи во семејството

ОВОЈ ЦВЕТ ТРЕБА ДА СЕ ИМА ВО СТАНОТ - ги брка лошите луѓе и депресијата, а ги чува добрите односи во семејството

ВНУКАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА БРЕМЕНА! Бакингемската палата сподели радосна вест, еве кога се очекува новороденчето!

ВНУКАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА БРЕМЕНА! Бакингемската палата сподели радосна вест, еве кога се очекува новороденчето!

ОДБИВАМ ДА СУМ РОБ НА ГОДИНИТЕ КОИ ДОАЃААТ, ОДБИВАМ ДА СЕ ЛИШАМ ОД РАБОТИ КОИ НЕ МИ ЛИЧАТ НА ГОДИНИТЕ - Ана Бунтеска за 51-от роденден

ОДБИВАМ ДА СУМ РОБ НА ГОДИНИТЕ КОИ ДОАЃААТ, ОДБИВАМ ДА СЕ ЛИШАМ ОД РАБОТИ КОИ НЕ МИ ЛИЧАТ НА ГОДИНИТЕ - Ана Бунтеска за 51-от роденден

Родителите нѐ испраќаа за Австралија, а ние се шегувавме со нив: Андријана со љубов се сеќава на приказни со Тоше

Родителите нѐ испраќаа за Австралија, а ние се шегувавме со нив: Андријана со љубов се сеќава на приказни со Тоше